امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

شورای ششم قطعاً بهتر از شورای پنجم است/ اکثر اعضای شورای ششم همفکر و هم عقیده من هستند

کد خبر: 2974
زمان انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲ بعد از ظهر -
59 بازدید

خراسانیان در گفتگو با رسانه شهرداری (ایمنا):

شورای ششم قطعاً بهتر از شورای پنجم است/ اکثر اعضای شورای ششم همفکر و هم عقیده من هستند

 

مهدی خراسانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: به شکرانه اینکه شهروندان شهر اخلاق مجدداً من را با رأی خود به عنوان منتخب اول برای چهار سال آینده یعنی شورای ششم انتخاب کردند، به انتخاب یکایک آنان احترام گذاشته و امیدوارم در این چهار سال بتوانم ایده‌هایی که مد نظر است و در شورای پنجم نتوانستم به دلایل مختلف و مخالفت‌های زیاد عملی کنم، به منصه ظهور برسانم و بتوانم گامی در راستای برآوردن انتظارات شهروندان سمنان برداشته و مثمر ثمر واقع شوم همچنین اعتماد شهروندان را به درستی پاسخگو باشم و به یکایک آرا آنان که امانتی نزد ما است جامه عمل بپوشانم.

 

وی افزود: در شورای ششم شهر سمنان یکی از اولویت‌هایی که قطعاً باید در نظر گرفته شود و به عنوان یک اصل مطرح است تصمیم‌گیری بر اساس نیازها و اولویت‌های شهروندان است. شهروندان باید اطمینان پیدا کنند که پول آنها در همان راستای نیازهایشان هزینه می‌شود که علی رغم تذکرات فراوان به رئیس شورا در دوره شورای شهر پنجم و شهردار این موضوع رعایت نشد و شاهد آن هستیم که اموال مردم سرگردان است یعنی در قسمت‌هایی هزینه می‌شود که نیازهای اولویت‌دار شهروندان نبوده است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان تصریح کرد: این رسم امانت‌داری نبوده و نیست زیرا تمام اعضای شورا در مراسم تحلیف خود سوگند یاد می‌کنند که امانت‌دار اموال مردم باشند؛ شورای پنجم در امانت‌داری از اموال مردم چه در زمان کسری بودجه که سیاست خود شورای شهر است و چه در زمان جابجایی ردیف بودجه نتوانست مطلوب عمل کند و امانت‌دار خوبی باشد.

خراسانیان با بیان اینکه سیاست گذاری‌های شورای پنجم شهر سمنان در این دوره به نفع مردم نبوده است، تصریح کرد: شورای شهر باید عدالت را برقرار کند و به یاری خدا در شورای ششم سمنان این امر محقق خواهد شد و تمام اموال شهروندان برای خود آنها هزینه خواهد شد.

شورای ششم قطعاً بهتر از شورای پنجم است

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان افزود: به جد باید گفت شورای ششم شهر سمنان قطعاً بهتر از شورای قبل خواهد بود و اکثر کسانی که وارد شورای ششم شده‌اند به نوعی نگاه متفاوت‌تری از اعضای شورای پیشین دارند و همفکر و هم عقیده بنده هستند و در مجموع به این موضوع خوش بین هستم که شورای ششم وضعیت خیلی بهتری از شورای پنجم شهر سمنان خواهد داشت.

خراسانیان اظهار کرد: امیدواریم شورای ششم بتواند به نحو احسن به بزرگترین و اصلی‌ترین وظایف خود که تدوین بودجه سالیانه شهرداری است عمل کند و در راستای سیاست‌هایی که مورد نیاز شهروندان اعم از رسیدگی به مشکلات آنان و رفع نیازها است گام بردارد.

وی گفت: شهروندان تنها ناظران بر شورا و عملکرد آن هستند و آنچه که آنها مطالبه کنند چیزی جز وظایف اعضای شورا نیست همچنین شهروندان زمانی می‌توانند رضایت داشته باشند که در شورا شفافیت وجود داشته باشد و اگر در شورا و شهرداری شفافیت نیست مردم باید آن را از ما مطالبه کنند.

بودجه باید در راستای نیازهای اولیه مناطق هزینه شود

وی افزود: منظور از برقراری عدالت به این معنا نیست که در تمام نقاط شهر به یک اندازه هزینه شود بلکه بدین معناست که میزان بودجه و هزینه کرد در نقاطی که دارای کسری و کمبودهای بیشتری نسبت به نقاط دیگر است انجام شود و به نوعی نیازهای مناطق مختلف شهر و شهروندان ساکن محله‌های مختلف به خوبی سنجیده و در راستای نیازهای اولیه هزینه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان خاطر نشان کرد: موضوع فوق یکی از اهداف اصلی من در شورای پنجم بود اما نتوانستم آن را عملی کنم زیرا نظر به رأی اکثریت بود و امیدوارم در شورای ششم این اتفاق پسندیده رخ دهد.

خراسانیان اظهار کرد: نیازهای شهروندان هم نیازهای عمرانی است و هم نیازهای فرهنگی و اجتماعی و بسته به این نیازها می‌شود گفت که وظایف کلی شورای شهر چیست.

وی افزود: در ماده ۸۰ قانون شهرداری‌ها که مربوط به وظایف شورای شهر است آمده که شورا باید قانونمند در این راستا قدم بردارد و رسیدگی به مناطق محروم و آسیب دیده را مد نظر داشته باشد و خصوصاً در این وضعیت نابسامان اقتصادی اولویت اصلی رسیدگی به بافت‌های قدیم و فرسوده است زیرا در این بافت‌ها اقشار ضعیف‌تری ساکن هستند و از سهم عمده فعالیت‌هایی که در شهر انجام شده است محروم مانده‌اند.

خراسانیان پرداختن به بافت فرسوده را یکی از اولویت‌های اصلی خود دانست و از شش عضو دیگر درخواست کرد که با او در این زمینه همراه و همگام باشند.

مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی مانند حلوای نسیه شد

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با بیان اینکه سیاست گذاری‌های شورای پنجم در بخش‌های متعدد و بسیار مهمی منفعت مردم را نادیده گرفته است، گفت: دو روز پایانی عمر شورای پنجم چند لایحه را برنامه‌ریزی شده به شورا آوردند و مصوب کردند که نقص‌های قانونی زیادی به آن‌ها وارد بوده و مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی مانند حلوای نسیه شد.

وی خاطر نشان کرد: شفافیت از دیگر اولویت‌های شورای آینده است که در این بخش، خواسته‌ام در شورای پنجم بیشتر از ۳۰ درصد محقق نشد و به دلیل اینکه اکثریت تصمیم می‌گیرند ناچار به اجرای آن بودیم و اگر تخلفی بود بر خلاف قانون عمل می‌شد، اما با این حال در شورای پنجم اعضا به این وظایف خود عمل نکرده و ترک فعل کردند.

خراسانیان ادامه داد: باید شفافیتی که قانون وضع کرده، در مدیریت شهری محقق شود و اگر اینگونه شد می‌توان گفت به وظایف خودمان که قانون مشخص کرده عمل کرده‌ایم و برای عمل به قانون منت بر هیچ شهروندی در جامعه نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان اگر در راستای خواسته‌ها و نیاز مناطق محروم گام برداریم و هزینه کنیم، فقط به وظایفی که قانون مشخص کرده است عمل کرده‌ایم و هیچ کار خاصی انجام نشده است و نباید بر سر هیچ شهروندی منت گذاشته شود.

وی افزود: فردی که رأی می‌آورد نماینده مردم است و باید وقتی وارد کار می‌شود نظر مردم برای او مهم باشد تا در پایان کار عملکردش به خوبی ارزیابی شود و مردم رضایت کافی از او و عملکردش داشته باشند که در شورای پنجم شهر با عملکرد نامناسبی که اعضا داشتند، از ۱۰۰ نمره ۵۰ هم کسب نخواهند کرد.

منبع: ایمنا

اشتراک گذاری