امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

اردشیر مطهری نماینده گرمسار و آرادان به دو سال حبس تعزیری و تعلیقی محکوم شد

کد خبر: 3926
زمان انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴ بعد از ظهر -
45 بازدید

با حکم دادگاه کارکنان دولت تهران؛

اردشیر مطهری نماینده گرمسار و آرادان به دو سال حبس تعزیری و تعلیقی محکوم شد

 

اردشیر مطهری سرهنگ بازنشسته ناجا و نماینده مجلس دوره یازدهم از حوزه انتخاباتی گرمسار، آرادان، ایوانکی، روزگذشته از سوی شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت تهران به اتهام نشر اکاذیب و تهمت و افترا به افراد عادی از طریق کانال تلگرامی حساب کشی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

ماجرا از این قرار است که خردادماه سال گذشته دادستان شهرستان گرمسار در نامه‌ای به حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور نوشت: از حدود ۲ سال پیش یک کانال تلگرامی در سطح استان سمنان به ویژه شهرستان گرمسار شروع به فعالیت کرد که هدف خود را  افشاگری برخی مفاسد اعلام کرده بود اما با گذشت زمان طرح مسائل غیرواقعی از جمله مسائل اخلاقی توسط این کانال، شیرازه و اساس بسیاری از خانواده‌ها را مورد آسیب جدی قرار داد که تاکنون بیش از ۳۰ فقره شکایت علیه این کانال به ثبت رسیده است.

 

افشین داش محمدی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده، ادمین و هدایت‌کننده اصلی این کانال، آقای … است و، چون طبق تبصره ذیل ماده ۶۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، احضار نامزد‌های نمایندگی مجلس شورای اسلامی تا پایان انتخابات ممنوع است، به محض اتمام انتخابات احضار و در صورت لزوم، جلب این فرد در دستور کار جدی دادسرا خواهد بود.

اشاره دادستان گرمسار به «اردشیر مطهری» نماینده انقلابی گرمسار در مجلس یازدهم است که از او به عنوان ادمین کانال «حساب کشی۲۱» نام برده می شود.

حالا در حکمی که رسیده صراحتاً ضمن نام بردن از این نماینده مجلس آمده است که” به دلیل جایگاه اجتماعی متهمان این پرونده ۱۵ ماه از ۲۴ ماه حبس آقای اردشیر مطهری به مدت سه سال معلق می شود تا در صورت عدم ارتکاب جرائم عمدی موجب حد، قصاص، دیه و…محکومیت تعلیقی بلااثر گردد.گفتنی است این حکم قابل تجدیدنظرخواهی است.

اردشیر مطهری نماینده مجلس یازدهم در واکنش به انتشار این حکم گفت:« کانال حساب کشی به من هیچ ارتباطی ندارد؛ حکمی که برای من صادر شده؛ قابل تجدید نظر خواهی بوده و بدوی می باشد.»

منبع: دیده بان ایران

 

پ ن : اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان که این شخص را بعنوان کاندیدای مورد تایید در سال ۹۸ به مردم معرفی کردند و سابقه بیانیه پراکنی‌های متناقض در کمتر از ۷۲ ساعت را هم در کارنامه دارند، اکنون که دادگاه مطهری را به جرم نشر اکاذیب و تهمت و افترا متهم شناخته است، آیا از مردم عذرخواهی خواهند نمود؟

 

WhatsApp Image 2021-10-14 at 10.10.04 AM

اشتراک گذاری