امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

۳۵ درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

کد خبر: 3988
زمان انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳ بعد از ظهر -
51 بازدید

استاندار سمنان؛

۳۵ درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند

 

استاندار سمنان گفت: ۳۵ درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان و ۳۱ درصد زیر پوشش دانشگاه شاهرود هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

 

سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان سمنان در سالم یادگار امام(ره) استانداری افزود: از مردم استان به واسطه استقبال از تزریق واکسن و سپس از دست اندرکاران این حوزه تشکر می کنم.

 

وی بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی سمنان و ۷۴ درصد جمعیت هدف دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دُز اول واکسن را دریافت کردند که از این لحاظ در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه امروز بحث حفظ و حراست از سلامت مردم و همچنین‌ مقابله با ویروس کرونا اولویت اصلی نظام‌جمهوری اسلامی است، تاکید کرد: همه مسوولان و مردم مکلف هستند شیوه‌نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی را به منظور مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند.

هاشمی ادامه داد: بحث فضاسازی شهری و اقناع مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، تزریق واکسن و همچنین توجه به فاصله گذاری اجتماعی، امری ضروری است که ضرورت دارد تا اصحاب رسانه در این خصوص همچنان تلاش کنند تا سمنان استان نمونه در بحث مقابله با ویروس کرونا در کشور باشد.

وی بیان کرد: دو شهرستان میامی و آرادان در وضعیت رنگ بندی آبی کرونا قرار دارند و از تلاش های دست اندرکاران حوزه شهرستان آرادان به دلیل تبدیل شدن از وضعیت زرد به آبی تشکر می کنم.

استاندار سمنان با قدردانی از تلاش های کادر پزشکی و درمانی استان در دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود، اظهارامیدواری کرد که با تلاش ویژه تر شاهد تبدیل وضعیت رنگ بندی زرد شهرستان های سرخه و مهدیشهر به آبی و رنگ بندی نارنجی شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار به زرد و سپس آبی باشیم.

وی گفت: در ۴۸ ساعت گذشته فوتی با تست مثبت کرونا در استان سمنان ثبت نشد و امید است ورودی به بیمارستان ها و آی سی یو ها نیز با دوری از ساده انگاری و با رعایت پروتکل ها و همراهی و همکاری مردم کاهش یابد.

هاشمی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، مراسم روز ۱۳ آبان با رعایت پروتکل ها و در فضای باز و  در محوطه مدارس و دانشگاه ها برگزار خواهد شد که مصوبه آن توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در قالب دستورالعمل ابلاغ می شود.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری