امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

مدارس با جمعیت ۱۰۰ الی ۲۵۰ نفر از اول آبان بازگشایی می شوند

کد خبر: 4157
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷ بعد از ظهر -
27 بازدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان؛

مدارس با جمعیت ۱۰۰ الی ۲۵۰ نفر از اول آبان بازگشایی می شوند

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال از وزارت آموزش و پرورش به منظور خرید تبلت برای ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموزی نیازمند اختصاص یافت.

 

محمد دستورانی ابراز داشت: ۲۰ میلیارد ریال دیگر نیز با هماهنگی بانک‌ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خیران و بسیج سازندگی استان سمنان در حال فراهم  شدن است.

 

وی افزود: هدف این است که ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان استان سمنان امکان دسترسی به فضای مجازی و آموزش برخط را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برنامه ریزی برای افزایش سواد حرکتی دانش‌آموزان در دوران در پساکرونا در دستور کار است که همزمان با حضوری شدن مدارس فعالیت ورزشی دانش‌آموزان افزایش یابد و بعد از ۲۰ ماه خانه‌نشینی، تحرک و تنفس را بهتر تجربه کنند و مشکلات جسمی و روحی آنان تا حدی مرتفع شود.

دستورانی بیان کرد: تا کنون ۷۰ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان سمنان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند  و ۳۰ درصد باقی مانده نیز تا اوایل آبان تکمیل می‌شود.

وی افزود: بعد از تکمیل دز اول و فرارسیدن زمان، دز دوم واکسن دانش‌آموزان نیز تزریق می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تا کنون ۹۰ درصد معلمان دز اول و ۵۵ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

دستورانی بیان کرد: اراده وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی بر تکمیل واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان تا زمان تعیین شده در آبان ۱۴۰۰ است و سپس شعاع بازگشایی حضوری مدارس بیشتر می‌شود.

وی افزود: در گام اول بازگشایی مدارس از اول مهر، ۳۳۳ مدرسه با جمعیت زیر ۵۰ نفر با حضور کمتر از ۱۵ دانش‌آموز در هر کلاس در مناطق روستایی و عشایری بازگشایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مدارس با جمعیت ۱۰۰ الی ۲۵۰ نفر نیز در گام دوم از اول آبان با توسعه واکسیناسیون بازگشایی می‌شود.

دستورانی گفت: در گام دوم، حضور دانش‌آموزان بر مبنای مساحت کلاس مدارس برنامه‌ریزی می‌شود به طوری که هر دانش آموز ۲.۲۵ متر با دیگری فاصله داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: حضور دانش‌آموزان کلاس‌هایی که جمعیت دانش‌آموزان نسبت به مساحت کلاس بیشر باشد نوبت بندی می‌شود.

استان سمنان ۱۲۶ هزار دانش آموز در یکهزار و ۱۴۷ مدرسه با ۵۷ هزار کلاس درس دارد، هشت هزار و ۵۰۰ معلم و ۱۰ هزار کارمند در مجموعه آموزش و پرورش استان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری