امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

واکسناسیون ۸۰ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان سمنان

کد خبر: 4371
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳ بعد از ظهر -
44 بازدید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان؛

واکسناسیون ۸۰ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان سمنان

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از واکسیناسیون بیش از ۸۰ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان سمنان خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد از این جامعه هدف تا کنون دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

 

حبیب الله خجسته پور،۱۱ آبان ۱۴۰۰ با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمار  هر دو دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان و شاهرود، تا این لحظه ۴۹۰ هزار و ۶۰۸ نفر از هم استانی ها، دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی افزود: با توجه به جمعیت هدف واکسیناسیون که افراد بالای ۱۲ سال در استان را شامل می شود، بیش از ۸۰ درصد پوشش واکسیناسیون کرونا در دُز اول در استان هدف محقق شده است.
سخنگوی ستاد مقابله با کروناویروس استان ادامه داد: همچنین ۳۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر از این جامعه هدف در استان که افراد بالای ۱۲ سال هستند، برای دریافت دُز دوم واکسن کرونا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کردند که بیش از ۶۰ درصد جامعه هدف را پوشش می دهد.
وی تاکید کرد: تا رسیدن به ایمنی جمعی و تحقق درصد پوشش ایده آل در تزریق واکسن کرونا، هنوز فاصله داریم؛ لذا از تمامی هم استانی ها و افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند دعوت می کنیم تا نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.
جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان با بیان اینکه متاسفانه روند ابتلا به بیماری کرونا در استان افزایشی است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۰ بیمار با تست قطعی و مثبت ابتلا به کرونا در استان شناسایی شدند که ۴۰ نفر از این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.
وی همچنین اضافه کرد: خوشبختانه علی رغم ایجاد روند افزایشی در تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، ما فوتی بر اثر ابتلا به این بیماری در استان نداشتیم که این‌ امر بخشی حاصل از تاثیر انجام واکسیناسیون در مقابله با فوت بر اثر بیماری کروناست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان گفت:در همه مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان، واکسن کرونا به وفور وجود داشته و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ لذا مردم استان می توانند برای دریافت واکسن به این مراکز مراجعه کنند.

 

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری