امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

امنیت شغلی را به کارگران برگردانید

کد خبر: 4396
زمان انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹ بعد از ظهر -
37 بازدید

خانه کارگر استان سمنان در آستانه سفر رئیس جمهور به استان سمنان بیانیه داد؛

امنیت شغلی را به کارگران برگردانید

 

 

 

خانه کارگر استان سمنان با صدور بیانیه ای در آستانه سفر رییس جمهور اسلامی ایران ضمن خیر مقدم به ایشان و اعضای هیئت دولت خواسته های جامعه کارگری را از دولت سیزدهم تشریح کرد

 

«بسم الله الرحمن الرحیم»

ما جامعه کارگری در کنار مردم عزیز، سخت‌کوش و شریف استان ممتاز سمنان ، خدا را بسیار شاکریم که در آستانه پانزدهمین سالگرد سفر تاریخی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به استان پذیرای قدوم رئیس‌جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه خواهیم بود .

اکنون در آستانه این سفر با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،. با این امید که این سفر، نقطه عطفی در روند توسعه پایدار و همه‌جانبه استان عزیزمان و گام بلندی در پیشبرد اهداف متعالی نظام باشد.
درخواست های جامعه کارگری را محضر
رئیس جمهور محترم و دولت مردان نظام مقدس جمهوری اسلامی عرضه می داریم

ایران روزهای سختی را پشت سر گذاشته است؛ گسترش فقر، بیکاری، رکود و تورم در کنار تحریم و شیوع ویروس کرونا به این سختی‌ها دامن زده است.
اگرچه فقر همه مردم و طبقات اجتماعی را آزرده ولی شاید کارگران روزهای تلخ‌تری را سپری کرده باشند.

کارگران همواره مشکلات و زندگی سخت تر از سایر اقشار جامعه را تجربه می کنند.
شاید دلیل آن این باشد که رسیدگی به حق و حقوق کارگران همواره سخت و دشوار بوده است.
اگر تأمین رفاه و امنیت شغلی، حفظ استقلال سازمان تامین اجتماعی و اجرای قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور به عنوان مهم‌ترین خواسته‌های جامعه کارگری یاد کنیم این مسائل همواره دغدغه جامعه کارگری بوده است.

از سال ۱۳۷۳و بعد از رای دیوان عدالت اداری و صدور دادنامه‌ی ۱۷۹ دیوان، قراردادهای موقت رواج پیدا کرد و در کارهای با ماهیت مستمر نیز قرادادهای موقت بسته شد به طوری که امروزه بسیاری از کارگران فاقد امنیت شغلی هستند.
لذا از ریاست محترم جمهور در خواست داریم
در بحث تبصره دو ماده هفت کار و لغو دادنامه‌ی ۱۷۹ دیوان عدالت اداری ما را یاری کنند تا بتوانیم امنیت شغلی را به کارگران برگردانیم.
چرا که بحث امنیت شغلی موضوع بسیار مهمی است و به امنیت معیشتی گره خورده است.

آقای رئیس جمهور

کارگری که با قرارداد کوتاه مدت در کارهای مستمر کار می‌کند، نمی‌تواند برای آینده‌ی زندگی خود برنامه‌ای داشته باشد. کارگران هم از عدم امنیت شغلی و هم از عدم توازن بین کار و دستمزدشان رنج می‌برند.
کارگر قراداد موقت شهامتِ دفاع از حق و حقوق خود را ندارد. اگر نمایندگان جامعه‌ی کارگری در کارگاه‌های بزرگ بخواهند از حقوق کارگر دفاع کنند تهدید و حتی بعضا اخراج می‌شوند. بنابراین تشکل‌های کارگری و نمایندگان جامعه کارگری و هیئت‌های حل اختلاف ضعیف می‌شوند و نمی‌توانند به درستی از حقوق کارگران دفاع نمایند
لذا از جنابعالی در خواست داریم فکری به حال این معضلات بنمایید

آقای رئیس جمهور

این روزها حال مردم بویژه کارگران اصلا خوب نیست؛ باید اقدامات عاجلی صورت گیرد

ما خواستار حل مطالبات اقشار آسیب پذیر جامعه علی الخصوص جامعه ی کارگری هستیم
از خداوند متعالی برای شما و کابینه دولت سیزدهم در این مسیر دشوار موفقیت و بهروزی مسئلت می نماییم

توفیق رفیق راهتان باد

خانه کارگر تشکیلات استان سمنان

اشتراک گذاری