امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

از نظر ظرفیت مشکلی در بحث آب شرب سمنان وجود ندارد!!

کد خبر: 4443
زمان انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۸ بعد از ظهر -
65 بازدید

محرابیان وزیر نیرو؛

از نظر ظرفیت مشکلی در بحث آب شرب سمنان وجود ندارد.

 

 وزیر نیروی کابینه سیزدهم گفت: مهمترین منبع آب برای صنعت استان، استفاده از پساب است که هم اکنون نیز ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آمادگی تخصیص دارد.

 

علی اکبر محرابیان بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان که با حضور رئیس جمهور به میزبانی سالن هلال احمر تشکیل جلسه داد با بیان اینکه استان سمنان با کاهش ۴۷ درصدی بارش باران نسبت به سال گذشته مواجه است، ابراز کرد: در استان سمنان بالاتر از متوسط کشوری آب، صرف بخش کشاورزی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه سد شهید شاهچراغی دامغان، سد مجن شاهرود و سد کالپوش میامی در حال بهره برداری است، ابراز کرد: با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص سد نمرود توافق شد تا از شنبه تملک روستا انجام گیرد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه از نظر ظرفیت مشکلی در بحث آب شرب سمنان وجود ندارد، گفت: چشمه روزیه به تنهایی می‌تواند آب مورد نیاز را تأمین کند از سوی دیگر سد فینسک برای اطمینان از تأمین آب، پیش بینی شده و هفت میلیون متر مکعب ظرفیت دارد.

محرابیان با بیان اینکه مهمترین منبع آب برای صنعت استان، استفاده از پساب است که هم اکنون نیز ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آمادگی تخصیص دارد، ابراز کرد: این مهم از ۱۰۰ لیتر بر ثانیه طی ۲ سال به ۳۵۰ لیتر در ثانیه افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مشکلات خط انتقال استفاده از پساب، نیاز است تا درون حوزه استان برطرف و این پروژه اجرایی شود، افزود: در مورد سد دامغان نیز مباحثی عنوان شد که اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وزیر نیرو با بیان اینکه سد کالپوش بهترین کیفیت و کمیت آب را دارد خط انتقال با مشکل مواجه است که نیاز است طی تعامل با روستاییان در داخل استان برطرف شود، گفت: با انتقال آب از سد کالپوش، مشکل آب شاهرود نیز برطرف خواهد شد همچنین مجوز سه حلقه چاه، آب صنعت شاهرود صادر شده است.

پ ن ۱: یکی از اصلی ترین مطالبه مردم استان سمنان بحث آب بود که اظهارات وزیر نیرو باعث شد تا واکنش های شدیدی را به سخنان ایشان در شبکه های اجتماعی شاهد باشیم.

پ ن ۲ : اظهارات وزیر نیرو باعث شد تا اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استاندار سمنان را در پی داشته باشد که منجر به قطع برنامه پخش زنده شد.

پ ن ۳: وزیر نیرو در سخنان خود به نوعی پروژه انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و پروژه احداث سد فینسک را زیر سوال برد که باید دید سرانجام این دو پروژه مهم و حیاتی به کجا خواهد رسید.

اشتراک گذاری