امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

مهلت ۲ هفته ای جهت جمع‌آوری، ساماندهی و اسکان معتادان متجاهر

کد خبر: 4496
زمان انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰ بعد از ظهر -
44 بازدید

استاندار سمنان؛

مهلت ۲ هفته ای جهت جمع‌آوری، ساماندهی و اسکان معتادان متجاهر

 

استاندار سمنان با اشاره به اهمیت ریشه‌کنی موادمخدر و لزوم بهره‌گیری از ظرفیت خیران در تحقق این امر، گفت: اداره کل بهزیستی‌ استان، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط، کمتر از ۲ هفته دیگر نسبت به جمع‌آوری، ساماندهی و اسکان معتادان متجاهر اقدام کنند.

 

سید محمد رضا هاشمی، عصر شنبه در سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در سالن یادگار امام راحل استانداری، به وجود رابطه مستقیم عرضه و تقاضا اشاره و عنوان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر و اسکان آنان با توجه به نزدیکی فصل سرما باید با سرعت انجام شود.
وی تاکید کرد: مادامی که تقاضای مواد مخدر وجود داشته باشد، عرضه نیز خواهد بود.
وی خواستار افزایش تلاش‌ها در راستای کاهش تقاضا از سوی همه افراد جامعه شد.
هاشمی اظهار داشت: نخستین فرآیند سامان بخشی معتادان متجاهر، شناسایی، جمع‌آوری و غربالگری این افراد است.
صیانت، درمان و توانمندسازی، گام‌های دیگر این فرآیند از سوی استاندار سمنان معرفی شد.
وی گفت: مبارزه با مواد مخدر و سامان بخشی معتادان نیاز به هیچ دستور و نظارت مافوقی ندارد چراکه مهمترین مافوق در این راه، خداوند متعال و وجدان‌های بیدار است.
هاشمی از همه دستگاه‌ها ، ذی‌نفوذان و موثران خواست تا برای مقابله با مواد مخدر با توان مضاعف،پای کار آیند.

 

استاندار سمنان تاکید کرد: مادامی که معتادان متجاهر در شهر وجود دارد، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز موظف به برگزاری جلسات هفتگی شورای هماهنگی است.
وی همچنین با اشاره به تشکیل سومین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: نشست‌های مذکور باید به‌ صورت ماهانه برگزار و عقب ماندگی‌های آن نیز جبران شود.‌
هاشمی در ادامه به سفر روز پنج‌شنبه رئیس جمهوری به استان سمنان اشاره کرد و به منظور میزبانی شایسته از اقشار مختلف مردم و مسئولان این استان، تشکر و قدردانی کرد و گفت: بی‌تردید مهمترین اقدام بمنظور افزایش امید بخشی و اعتمادزایی، پیگیری مصوبات سفر است.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری