امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

سازش بیش از یک‌سوم از پرونده‌های شوراهای حل اختلاف سمنان

کد خبر: 4553
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷ بعد از ظهر -
41 بازدید

رئیس کل دادگستری استان سمنان؛

سازش بیش از یک‌سوم از پرونده‌های شوراهای حل اختلاف سمنان

 

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: بیش از یک‌سوم از پروندهای ارجای به شعبه‌های حل اختلاف استان در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به صلح و سازش ختم شد.

 

محمدجعفر عبدالهی روز سه شنبه در جریان بازدید از مجتمع شورای حل اختلاف سمنان همزمان با سالروز تاسیس این شوراها با تقدیر از تقدیر از تلاش های اعضای شورای حل اختلاف افزود: از ۲۶ هزار و ۴۳۹ پرونده ای که در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به شوراهای حل اختلاف استان سمنان ارجاع و ثبت شد ۳۶ درصد منتهی به حصول صلح و سازش شد.
رئیس کل دادگستری استان سمنان با تشریح رشد ۱۰ پله ای شورای حل اختلاف استان سمنان افزود : خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث صلح وسازش شورای حل اختلاف استان سمنان با صعود ۱۰ پله ای از رتبه ۲۲ کشوری به رتبه ۱۲ ارتقاء یافت که تمامی این اقدامات مرهون زحمات قضات ،اعضاء و دبیران شورای حل اختلاف استان است.

 

دادستان مرکز استان سمنان نیز در خصوص ساخت و ساز در پارک ملی گفت: دغدغه اداره کل حفاظت محیط زیست بجاست و هرگونه تصرف بدون مجوز از سامانهای متولی و به صورت خودسرانه تصرف و خلاف قانون است.

محمدشریف ابراهیمی تاکید کرد: پارک های ملی متعلق به آیندگان است و مجوزها با تعیین محدوده تعیین می شود و نباید سازنده خارج از آن اقدام کند.

وی بیان کرد: کارگروهی با حضور نمایندگانی از منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست و نهادهای مرتبط ایجاد می شود تا با هم افزایی، هر گونه صدور مجوز با اطلاع نهادهای مرتبط باشد و موازی کاری باعث صدور مجوزهای مخل نشود.

اشتراک گذاری