امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

کشف بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال کالا به ظن قاچاق

کد خبر: 4711
زمان انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹ بعد از ظهر -
34 بازدید

مدیرکل گمرک استان سمنان؛

کشف بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال کالا به ظن قاچاق

 

مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: ۲۵۰ میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریال کالا به ظن قاچاق به وسیله کارشناسان در گمرک استان از ابتدای امسال تا پایان شهریور تشکیل پرونده شد.

 

علی سعدالدین ابراز داشت:  ۱۷۲ پرونده در زمینه کالاهای مشکوک به قاچاق به وسیله کارشناسان گمرک استان از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال تشکیل و رسیدگی شد.

 

مدیرکل گمرک استان سمنان تصریح کرد: گمرک با توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی کارها روند و مدت زمان ترخیص کالا و صادرات را به صورت چشمگیر کاهش داده است و بر همین اساس قاچاق و تخلفات نیز از چشم گمرک پنهان نمی‌ماند و تمام موارد با دقت بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: ارتقای سطح کنترل و نظارت بر واردات و صادرات کالا، میزان قاچاق و تخلف را در این حوزه کاهش داده است.

وی با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی درآمد گمرک استان سمنان در ۶ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته تصریح کرد:  ۱۵۸ میلیارد و ۵۵۴ میلیون ریال درآمد با احتساب ضمانت‌نامه‌ها برای گمرک استان سمنان از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه ثبت شد.

سعدالدین بیان کرد: ۲۴ بسته پستی به وزن ۱۵۲ کیلوگرم و ارزش هشت میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال از ابتدای فروردین امسال تا پایان شهریور از مبدا گمرک استان سمنان به کشورهای مختلف صادر شد.

وی یادآور شد: ۱۱۲ هزار و ۸۶۷ تن کالا به ارزش ۱۶۹ میلیون دلار در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ از گمرک استان سمنان صادر و پنج هزار و ۳۴۲ تن کالا به ارزش ۲۵ میلیون و ۹۱۴ هزار دلار کالا در همین مدت از گمرک استان ترخیص شد.
مدیرکل گمرک استان سمنان خاطرنشان کرد: کالاهای مختلفی مانند هیدروکربن سبک ، روغن موتور، سود سوزآور، شمش سرب، پودر لباسشویی، سیمان، کاشی و سرامیک از گمرک استان صادر و کالاهایی مانند پنبه حلاجی شده ، اجزا و قطعات ترانسفورها ، الیاف اکرلیک ، پنبه حلاجی شده و بلبرینگ به گمرک استان وارد شد.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری