امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

افزایش ۹ درصدی حوادث کار در استان نسبت به سال گذشته

کد خبر: 4812
زمان انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱ بعد از ظهر -
46 بازدید

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان؛

افزایش ۹ درصدی حوادث کار در استان نسبت به سال گذشته

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با اشاره به افزایش حوادث کار منجر به فوت این استان در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: ۱۲ نفر از ابتدای فروردین تا شهریور امسال در استان در حوادث کار جان باختند.

 

مهدی نوروزی ابراز داشت: نیمه نخست سال گذشته  ۱۱ نفر به دلیل حوادث کار در استان سمنان جان باختند و برآیند داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در استان سمنان طی ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: کاهش حوادث کار نیازمند رعایت اصولی ایمنی و آموزش بیش از پیش به کارگران است و کارفرمایان باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

نوروزی تصریح کرد: به صفر رساندن حوادث ناشی از کار در استان سمنان شدنی است و با فرهنگ سازی فعالیت اصولی نحوه کار در واحدهای تولیدی می‌توان این چالش را برطرف کرد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸۲ نفر در اثر حوادث کار در استان سمنان نیمه نخست امسال آسیب دیدند و در پزشکی قانونی استان مورد معاینه بالینی قرار گرفتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان اضافه کرد: نیمه نخست سال گذشته ۱۸۵ نفر برای انجام معاینات بالینی به دلیل آسیب‌دیدگی حین کار به پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کرده بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: تعداد افراد آسیب دیده در اثر حوادث کار در استان نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که برای انجام معاینات بالینی به  پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، ۲ درصد کاهش یافت.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری