امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

ثبات قیمت ها از شهریور سال جاری تا امروز، امری بسیار ارزشمند است !!

کد خبر: 4798
زمان انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲ بعد از ظهر -
33 بازدید

استاندار سمنان در جلسه کارگروه تنظیم بازار؛

ثبات قیمت ها از شهریور سال جاری تا امروز، امری بسیار ارزشمند است !!

 

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان عصر امروز در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار و نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی استان، به تفاهم‌نامه بسیج و اتاق اصناف اشاره و اظهار کرد: هر جا که فرهنگ بسیج و تفکر بسیجی حاکم شد، به موفقیت‌های مطلوبی دست یافتیم و نیاز است از این مهم در بحث تنظیم بازار نیز بیش از پیش و به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه موضوعی مهم‌تر از بازار، معیشت، اقتصاد و اشتغال مردم وجود ندارد، بر لزوم تقویت جلسات ستاد تنظیم بازار به‌منظور نظارت بر توزیع و قیمت کالا تأکید کرد و گفت: ثبات قیمت‌ها از شهریور سال جاری تا امروز امری بسیار ارزشمند است و باید این مهم را مدیریت کنیم.

 

استاندار سمنان تصریح کرد: اینکه اجازه افزایش قیمت‌ها را ندهیم، امری مطلوب است؛ اما ضرورت دارد تا با اقدامات مطلوب به سمت کاهش قیمت‌ها در بازار گام برداریم.

هاشمی خاطرنشان کرد: ما فراتر از نیاز بازار، تولید گوشت مرغ در استان داریم و این مازاد مصرف در بازار خارج استان به فروش می‌رسد که لازم است تا از این ظرفیت برای کاهش قیمت مرغ در استان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: پس از تولید، کالاها باید بدون واسطه در بازار توزیع شده و در حین توزیع و پس از آن، نظارت‌ها به‌شدت و مستمر ادامه داشته باشد تا بتوانیم شاهد ثبات در بازار استان باشیم.

استاندار سمنان تصریح کرد: تنظیم بازار یک اقدام فرابخشی است و تمام دستگاه‌های متولی امر باید با همراهی اصناف و اتحادیه‌ها به دور از مچ‌گیری، در راستای تنظیم و ثبات بازار گام بردارند.

هاشمی با تأکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار استان گزارش اقدامات و مصوبات خود را در هر جلسه ارائه کند، اظهار کرد: شهرستان‌ها به‌صورت مستمر و منظم، جلسات تنظیم بازار را به‌منظور نظارت بر توزیع و قیمت کالاها برگزار کنند تا شاهد نارضایتی مردم از نحوه توزیع کالا نباشیم.

استاندار سمنان از اهتمام ستاد تنظیم بازار نسبت به تأمین نیازهای مردم و مساعدت نسبت به بازاریان و اصناف خبر داد و گفت: در سایه همدلی، انسجام و هم‌افزایی می‌توان بازار استان را با حضور و همراهی کسبه و اصناف تنظیم کرد و به ثبات رساند و باعث رضایتمندی توأمان مردم و بازاریان شد. / منبع: فارس

پ ن : این در حالی است که روزهای اخیر شاهد افزایش روز افزون قیمت ها هستیم و به طور مثال در اواخر مهر ماه امسال قیمت نان در استان سمنان ۳۰ درصد گران شد!!!

اشتراک گذاری