امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

یک سوم مدارس استان سمنان در گام سوم بازگشایی مدارس، حضوری شد

کد خبر: 4805
زمان انتشار: ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰ بعد از ظهر -
26 بازدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان؛

یک سوم مدارس استان سمنان در گام سوم بازگشایی مدارس، حضوری شد

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: یک سوم مدارس استان، شامل مدارس ابتدایی (پایه‌های اول تا ششم) و متوسطه اول (پای‌های هفتم تا نهم) از امروز یکم آذر در گام سوم بازگشایی مدارس به صورت حضوری پذیرای دانش‌آموزان شد.

 

محمد دستورانی ابراز داشت: کلاس‌های درس پرجمعیت به صورت نوبت‌بندی میزبان دانش‌آموزان هستند و تعداد دانش‌آموزان حاضر در هر کلاس تابعی از مساحت کلاس است؛ به طوری که هر دانش‌آموز با دانش‌آموز کناری خود باید ۲.۲۵ متر فاصله داشته باشد.

 

وی با اشاره به ضرورت باز بودن پنجره‌ها به منظور تهویه مناسب هوا افزود: سامانه گرمایشی کلاس‌ها به منظور پیشگیری از سرماخوردگی دانش‌آموزان فعال است و دانش‌آموزان نیز با استفاده از لباس‌های گرم از خود مراقبت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: کارت واکسن دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال و معلمان از امروز هنگام ورود به مدرسه بررسی و از ورود افراد فاقد کارت واکسن جلوگیری می‌شود.

دستورانی با اشاره به اینکه افرادی که هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند به مراکز واکسیناسیون معرفی می‌شوند بیان کرد: در صورت خودداری افراد از تزریق واکسن، ارائه آزمایش منفی کرونا هر سه روز یکبار الزامی است و در غیر این صورت، از ورود آنان به مدرسه جلوگیری و غیبت آنان در پرونده لحاظ می‌شود.

وی افزود: ۹۶ درصد از معلمان استان سمنان دز اول و ۷۵ درصد آنان دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

دستورانی ابراز داشت: در حال حاضر تنها ۴۱۳ معلم علیه کرونا واکسینه نشده‌اند که بر تزریق واکسن آنان تا پایان هفته جاری تاکید شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به آمار واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان گفت: ۸۸ درصد دانش‌آموزان دز اول و ۶۵ درصد آنان دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری