امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

افزایش ۳۰ درصدی کلیه تسهیلات دانشجویی در سال تحصیلی جدید و افزایش ۶۰ درصدی برای دانشجویان متاهل

کد خبر: 4847
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴ بعد از ظهر -
46 بازدید

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سمنان؛

افزایش ۳۰ درصدی کلیه تسهیلات دانشجویی در سال تحصیلی جدید و افزایش ۶۰ درصدی برای دانشجویان متاهل

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کلیه تسهیلات دانشجویی در سال تحصیلی جدید ۳۰ درصد و برای دانشجویان متاهل نیز ۶۰ افزایش یافت.

 

به گزارش ایرنا، مسعود گنجی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح سرای دانشجویی فرزانگان چهار دانشگاه سمنان بیان کرد: نهضت ساخت خوابگاه باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود زیرا آسایش دانشجویان زمینه ساز بالندگی آنان برای آینده است.

 

وی با اشاره به حضور ۱۵۰ هزار دانشجوی دکتری و ۸۰ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های کشور، افزود: صندوق رفاه دانشجویان هزینه لازم دانشجویان در تمامی مقاطع و دانشگاهیان را برای توسعه علم، فناوری، کارآفرینی و اشتغال در نظر می گیرد.

گنجی ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، دانشگاه ها با رعایت دستورالعمل ها تعیین شده و صلاحدید روسای دانشگاه‌ها براساس امکانات موجود بازگشایی می شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانع از فعالیت خوابگاه های دانشجویی به شیوه قبل شده است.

گنجی با اشاره به تعیین خوابگاه خارج از خوابگاه های ملکی دانشگاه های کشور برای سکونت دانشجویان اضافه کرد: مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن دانشجوان به ۲برابر افزایش یافت و با ثبت نام گروهیِ دانشجویان متقاضی و نیاز اعلامی از سوی دانشگاه ها، تسهیلات مورد نیاز تهیه خوابگاه اعطا می شود.

وی افزود: کلیه تسهیلات دانشجویی افزایش ۳۰ درصدی دارد که این افزایش برای دانشجویان متاهل ۶۰ درصد است و تسهیلات ودیعه مسکن دانشجویان متاهل نیز در کلان شهرها ۲۶ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در نظرگرفته شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهارداشت: خبرهای خوبی برای دانشجویان متاهل و ازدواج های دانشجویی در راه است.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری