امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

۵۰ درصد دانشجویان غیربومی دانشگاه سمنان خوابگاه ندارند

کد خبر: 4841
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸ بعد از ظهر -
38 بازدید

رئیس دانشگاه سمنان؛

۵۰ درصد دانشجویان غیربومی دانشگاه سمنان خوابگاه ندارند

 

رئیس دانشگاه سمنان گفت: خوابگاه‌های این دانشگاه نیاز ۳۵ درصد دانشجویان را رفع می‌کند و با توجه به غیربومی‌بودن ۶۵ درصد دانشجویان، نیمی از آنها امکان استقرار در خوابگاه‌ ندارند.

 

مسعود نصیری زرندی روز چهارشنبه در آیین افتتاح سرای دانشجویی فرزانگان چهار دانشگاه سمنان با حضور رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: ساخت این خوابگاه از سال ۹۷ آغاز شد و ۲۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شد.

 

وی افزود: این خوابگاه در مساحتی بالغ بر سه هزار و ۱۷۰ مترمربع با ظرفیت ۲۵۰دانشجو برای اسکان دانشجویان مقطع دکتری در نظر گرفته شده است.

نصیری زرندی ادامه داد: خوابگاه سازی امری فرهنگی است و پراکندگی دانشجویان در شهر امکان نظارت، کمک و امکانات حمایتی را کاهش می دهد.

وی اضافه کرد: تجهیز خوابگاه در کنار تجهیز سلف‌سرویس‌ها و مجتمع‌های ورزشی برای استفاده بهتر دانشجویان از مهمترین مشکلات کنونی دانشگاه سمنان است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سمنان نیز اظهار داشت: شمار خوابگاه های دانشگاه سمنان به ۱۸ واحدخوابگاهی می رسد که ۱۱ واحد در پردیس اصلی دانشگاه است و ظرفیت تمامی خوابگاه ها سه هزار و ۱۵۰ دانشجو است.

بهروز گل محمدی ابراز داشت: ۱۱ واحد خوابگاه غیردولتی و خودگردان با اسکان حدود یکهزار دانشجو پیش از تعطیلی دانشگاه ها فعال بود که اکنون تمامی این خوابگاه ها تغییر کاربری داده اند.

وی افزود: تهیه مسکن با توجه به افزایش اجاره‌بها برای دانشجویان امکان‌پذیر نیست و ساخت خوابگاه باید در دستورکار قرار گیرد.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری