امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

بستری شدگان کرونایی تک رقمی شدند

کد خبر: 4900
زمان انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳ بعد از ظهر -
37 بازدید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان؛

بستری شدگان کرونایی تک رقمی شدند

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بستری شدن ۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه خبر داد.

 

دکتر کامران قدس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۹ هزار و ۱۸۷ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

 

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و از پنجم الی ششم آذر ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا اضافه کرد: علاوه بر این در این مدت ۳۸ هزار و ۵۹۹ بیمار نیز به صورت سرپایی در شهرستان های شش گانه تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۴۶۶ نفر رسید

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری