امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

ارتقای شاخص های سلامت و افزایش امید به زندگی در استان سمنان

کد خبر: 4927
زمان انتشار: ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷ بعد از ظهر -
24 بازدید

تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان؛

ارتقای شاخص های سلامت و افزایش امید به زندگی در استان سمنان

 

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: اقدام های به موقع و ایستادگی کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی سمنان با وجود میانگین بالای افراد مبتلا، شمار فوتی ها را حداقلی و از میانگین کشوری کمتر کرد.

 

نوید دانایی روز یکشنبه در آیین تکریم خود و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به فعالیت های این دانشگاه از زمان شیوع ویروس کرونا ابراز داشت: استان سمنان پنج پیک بلند شیوع ویروس کرونا را سپری کرد و در این مدت ١٠ هزار و ۵١۴ بیمار بستری و یکهزار و ٨١ نفر فوت کردند.

 

وی افزود: بیماریابی گسترده و قرار گرفتن در مسیر عبور مسافران سبب ثبت حجم بالای بستری در استان سمنان شد که با اقدام های موثر کشندگی این ویروس در استان به حداقل رسید.

دانایی در خصوص فعالیت های سه سال و نیم مدیریت اش در این دانشگاه علوم پزشکی سمنان عنوان کرد: اکنون ۱۰ دانشکده پزشکی و یک پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی سمنان با حدود سه هزار دانشجو و حضور ۲۵۰ دانشجوی بین المللی در سه رشته داروسازی،پزشکی و دنداپزشکی از پنج کشور دنیا در حال فعالیت است.

وی افزود: دانشکده علوم و فناوری نوین با نگاه به آینده علوم‌پزشکی نیز در آستانه تاسیس است و تعداد رشته های پزشکی در این مدت به ۵۴ رشته رسید.

دانایی تصریح کرد: تحصیل حدود ۳۰ هزار دانشجو و فعالیت ۲۵۰ عضو هیات علمی نسبت دانشجو به استاد را در دانشگاه علوم پزشکی سمنان از ١۵ به ١٢ رسانده است.

وی اضافه کرد: ساخت سه خوابگاه دانشجویی در دامغان، سرخه و خوابگاه دانشجویان بین المللی، ساخت و تجهیز ٢۵٠ تخت بیمارستانی در مجموعه دانشگاهی، تجهیز ٣۶ تخت دیالیز، بهسازی اتاق های عمل و تجهیز آزمایشگاه ها از جمله طرح های انجام شده است.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: ساخت و بهره برداری از سه بخش vip با ٣٢ تخت در راستای جذب بیماران بین المللی، اخذ مجوز پذیرش بیماران خارجی و بین المللی، استقرار اورژانس، تاسیس هفت پایگاه اورژانس جاده ای،  راه اندازی سامانه های متمرکز و انجام ۴۷ طرح بهداشتی از دیگر فعالیت های صورت گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این آیین بیان کرد: منشور حرکت دانشگاه علوم پزشکی سمنان فرمایش های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تاکید بر ارتقای علمی، حرکت جهادی و ایجاد حرکت علمی و معنوی در جامعه است.

کامران قدس ادامه داد: ارتقای شاخص های سلامت و افزایش امید به زندگی در استان سمنان با کاهش نقاط ضعف و افزایش نقاط قدرت در دستور کار است.

وی افزود: حدود ۴٠ درصد فعالیت بهداشتی و درمانی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و در حوزه سلامت و بهداشت و هماهنگی و برنامه ریزی ها صورت گرفته است.

قدس ابرازداشت: با استفاده از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی و همیاری و همکاری دیگر دستگاه های اجرایی در پیشبرد اهداف خود گام برمی‌داریم.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری