امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

استان سمنان نیازمند احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی کوچک‌مقیاس

کد خبر: 4956
زمان انتشار: ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲ بعد از ظهر -
47 بازدید

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سمنان؛

استان سمنان نیازمند احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی کوچک‌مقیاس

 

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ارتقای ایمنی راه‌ها با توجه به اعتبارات و با اجرای طرح‌های زودبازده و کم‌هزینه مورد توجه و پیگیری است.

 

حمیدرضا شهرکی روز سه‌شنبه در دومین جلسه راهبری وضعیت تصادفات رانندگی استان سمنان در سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری ابراز داشت: تحقق مولفه ایمنی جاده ای، نیازمند یک اقدام همه‌ جانبه همراه با آسیب شناسی جامع است و در این بین ارائه خدمات حین سفر در کاهش تصادفات نقشی مهم دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای حمایت از سرمایه گذاران به منظور احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی آمادگی امضای تفاهم نامه همکاری دارد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: استان سمنان به دلیل موقعیت جغرافیایی از شریان‌های اصلی کشور به شمار می‌رود و کاهش تلفات سانحه‌های رانندگی در محورهای مواصلاتی استان با ارتقای ایمنی راه‌ها پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه محورهای ارتباطی موجود در استان سمنان، یکی از شاهراه های مهم در بحث حمل و نقل کالا به حساب می آید، ادامه داد: بر اساس گزارش ها استان سمنان امسال با وجود افزایش ۱۱ درصد تردد در محورهای مواصلاتی، کاهش ۱۱ درصدی تلفات را تجربه کرد.

وی بیان کرد: خستگی و خواب آلودگی یکی از مولفه های مهم و عمده در تصادفات جاده ای استان سمنان است و رفع این موضوع، با اولویت در دست بررسی و رفع است و استان سمنان نیازمند احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی کوچک‌مقیاس است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: این سازمان ۱۰ ‌میلیارد ریال برای آسفالت رمپ‌ها و نصب تابلوهای اطلاع رسانی مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی استان سمنان هزینه می‌کند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: افزایش ضریب پوشش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان سمنان به منظور کاهش تصادفات نکته مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری