امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

سفر ریاست‌ جمهوری به استان سفری بی حاشیه، کاربردی و عملیاتی بود!!!

کد خبر: 5029
زمان انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۴ بعد از ظهر -
32 بازدید

استاندار سمنان؛

سفر ریاست‌ جمهوری به استان سفری بی حاشیه، کاربردی و عملیاتی بود!!!

 

سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان روز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با تاکید بر اینکه ما در راستای توسعه متوازن استان گام بر میداریم، گفت: تلاش ما بر این است تا به فرموده مقام معظم رهبری، اعتماد از دست مردم را مجددا از طریق سفرهای شهرستانی و پیگیری مطالبات به حق مردم، افزایش دهیم.
وی افزود: با توجه به ابلاغ ریاست مدیریت و برنامه ریزی کشور و در راستای بحث توجه به داخل کشور، رشد ۸.۵ درصدی برای استان پیش بینی شده است که لازم است در ۳ حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری برای تحقق این مهم تلاش بیشتری کنیم.
هاشمی تصریح کرد: ۴۸.۴ اشتغال استان در حوزه خدمات، ۳۷.۱ درصد در بخش صنعت و معدن و ۱۴.۶ درصد در حوزه کشاورزی است.
وی با بیان اینکه همه‌گیری نزدیک به ۲۰‌ماهه ویروس کرونا لطماتی را به اشتغال در بخش خدمات وارده نموده است، اذعان داشت: تردد مسافر یکی از شاخصه های فعال نگاه داشتن بخش گردشگری و خدمات در استان است که به دلیل کرونا با مشکلاتی مواجه شده و انشالله در آینده با کنترل بیماری و اقدامات مناسب، شاهد رونق آن خواهیم بود.
استاندار سمنان خبر داد: در سال ۱۴۰۰، یک هزار و ۶۸۰‌میلیارد تومان‌اعتبار کل استان بود که ۵۰ درصد آن تاکنون اختصاص داده شده است و ۴۲ درصد مختص حوزه عمرانی است.
وی خاطر نشان کرد: ۵۲۷ پروژه نیمه تمام در سطح استان در حال حاضر وجود دارد که ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اتمام آن، اعتبار نیاز است که در این راستا و به منظور بهره برداری از طرح ها، تلاش خواهیم کرد.
هاشمی از رتبه دوازدهم استان در بحث سرانه درآمد و حوزه عمرانی خبر داد و گفت: در حوزه اعتبارات ملی استان سمنان در رتبه ۲۱ و در کل اعتبارات در رتبه ۲۵ قرار داریم.
وی با بیان اینکه بحث محرومیت و جمعیت، دو شاخص توزیع اعتبارات است، تصریح کرد: انشالله امیدواریم بحث پراکندگی نیز در توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شود تا استان سمنان که دارای پراکندگی جمعیتی بالایی بوده و نیازمند ارائه خدمات به تمامی مردم استان است، از اعتبارات مطلوب تر برخوردار باشد.
استاندار سمنان اظهار داشت: در سال گذشته در حوزه صادرات، ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ۵۲ نوع محصول از حوزه استان به ۳۵ کشور دنیا انجام شده که ۳۲۲ میلیون دلار از طریق گمرک استان صورت گرفته که مدیریت می کنیم تا سهم بیشتری از این مقدار از گمرک استان انجام شود.
وی همچنین گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و بر اساس گزارش و آمار موجود، صادرات کالا در ۸ ماهه نخست سال جاری با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.
هاشمی آب را یکی از اولویت های بسیار جدی استان دانست و تاکید کرد: مساله آب مورد تاکید نمایندگان مردم استان نیز قرار دارد که انشالله با همت والای نمایندگان، در این خصوص اقدام‌ نموده تا دغدغه به حق مردم استان در بحث تامین آب مدیریت شود.
استاندار سمنان از اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی و تسهیلات در سفر ریاست محترم جمهوری به استان خبر داد و گفت:از همراهی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در مدت حضورم به عنوان خدمتگزار مردم استان و بویژه در سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان تقدیر و تشکر دارم؛ سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان سفری بی حاشیه، کاربردی و عملیاتی بود و کمیته ای ویژه پیگیری مصوبات سفر در استان تشکیل شده است.

 

منبع: استانداری سمنان

 

 

پ ن ۱: در سفر اخیر دولت سیزدهم به سمنان بازدید های وزیر نیرو و وزیر بهداشت همراه با حاشیه های فراوانی همراه بود

پ ن ۲: شورای اداری سفر استانی دولت سیزدهم به سمنان نیز با حاشیه های فراوانی خصوصا پس از سخنان وزیر نیرو همراه بود

پ ن ۳: در حالی که انتظار می رفت در این سفر بحث انتقال آب دریای خزر و سد فینسک تصمیم گیری شود، اما این اتفاق نیفتاد و حتی عملیات اجرایی پروژه سد فینسک نیز متوقف شد.

اشتراک گذاری