امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

تذکر شفاهی گلرو به وزرای علوم، نیرو و صنعت؛

کد خبر: 5064
زمان انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲ بعد از ظهر -
45 بازدید

تذکر شفاهی گلرو به وزرای علوم، نیرو و صنعت؛

حفظ دانشگاه فرزانگان سمنان/ ادامه اجرای سد فینسک / گرانی خودرو

 

در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۴ آذرماه( مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از ضرورت‌های جامعه ایجاد دانشگاه‌های تک جنسیتی یعنی واحد خواهران است، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ساماندهی موسسات دانشگاهی، دانشگاه های واحد خواهران با دانشگاه های واحدهای مرکز و مادر ادغام شده است.

 

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس در ادامه ضمن تشکر از عنایت وزیر علوم برای افزایش تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه فرزانگان استان سمنان افزود: خواهشمندم اجازه دهید واحد خواهران دانشگاه فرزانگان مستقل بماند، این دانشگاه مجوز قطعی فعالیت شورای گسترش آموزش عالی را در سال ۱۳۹۲ گرفته و دارای چارت تشکیلاتی است و می‌تواند مستقل فعالیت داشته باشد.

 

وی در تذکری خطاب به وزیر صمت یادآور شد: مردم درباره کمیت و کیفیت خودرو نگرانی‌هایی دارند، قیمت خودرو به طور سرسام‌آوری افزایش یافته به عنوان مثال قیمت پراید به ۱۹۰ میلیون تومان رسیده، خودرویی که از کیفیت لازم برخوردار نیست، متأسفانه شاهد تغییری در سیاست‌های وزارت صمت درباره خودرو نیستیم کما اینکه با تعطیلی ۵۰ واحد مهم تولیدی در حوزه انتخابیه روبرو شدیم.

گلرو افزود: در حوزه معادن نیز فضای رانتی ایجاد شده که موجب دست‌اندازی افراد خاص گردیده است، معدن، انفال و حق مردم است اما مسئولان، مسئولیت اجتماعی خود را در این حوزه اجرا و اعمال نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به وزیر نیرو گفت: مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه منتظر ادامه اجرای سد فینسک هستند؛ اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید.

منبع: خانه ملت

اشتراک گذاری