امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

۵۲۷ پروژه نیمه‌تمام در استان سمنان وجود دارد!

کد خبر: 5057
زمان انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹ بعد از ظهر -
40 بازدید

استاندار سمنان؛

۵۲۷ پروژه نیمه‌تمام در استان سمنان وجود دارد!

 

سید محمدرضا هاشمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با تشریح وضعیت استان در بخش‌های عمرانی، کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن، صادرات و اشتغال پرداخت و اظهار داشت: شاخصه وسعت استان سمنان باید در تخصیص بودجه و اعتبارات در نظر گرفته شود.

 

وی بیان کرد: ۵۰ درصد از مجموع هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان اعتبار امسال استان تخصیص‌یافته است بنابراین مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب اعتبارات ملی در کنار توجه به توسعه متوازن توجه جدی داشته باشند.

 

استاندار سمنان با اشاره به اینکه پیگیری‌های رأی تخصیص بهتر اعتبارات در بودجه سال آینده گفت: ما در راستای توسعه متوازن استان گام بر می‌داریم.

هاشمی با اشاره به وجود ۵۲۷ پروژه نیمه‌تمام در استان سمنان گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اعتبارات ملی، استان سمنان در رتبه ۲۱ و در کل اعتبارات در رتبه ۲۵ قرار دارد بیان کرد: محرومیت و جمعیت دو شاخص توزیع اعتبارات است.

استاندار سمنان از رشد ۳۵ درصدی صادرات در هشت‌ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته از این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۵۲ نوع محصول از استان سمنان به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار به ۳۵ کشور دنیا سال گذشته صادر شده است که از این میزان ۳۲۲ میلیون دلار از طریق گمرک استان سمنان انجام شده است.

هاشمی اظهار داشت: برای پیگیری مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان کمیته‌ای ویژه تشکیل شده است.

علی‌اصغر خانی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه وسعت به عنوان یکی از موارد مهم در بودجه است گفت: در مجلس تلاش می‌کنیم این موضوع برای بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شود.
خانی بر تلاش مدیران استانی برای گرفتن سهم و حق استان در تقسیم اعتبارات تأکید کرد و گفت: در بحث بودجه و در بند الف تبصره ۱۸ که مختص اشتغال بوده است، توسط دولت قبل هزینه‌ای صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در بحث بودجه ملی نیاز است تا تمامی نمایندگان به صورت جدی ورود کرده و این اعتبارات را باید با یک دید فرابخشی و استانی اخذ کنند تأکید کرد: باید برای تخصیص اعتبار و تقویت بودجه استان با یک عزم همگانی تلاش کنیم.

 

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری