امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

خواسته کنونی دانشجویان همان توجه حکومت به مطالبات اصلی مردم

کد خبر: 5092
زمان انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹ بعد از ظهر -
23 بازدید

در اطلاعیه سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم‌سالاری به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد؛

خواسته کنونی دانشجویان همان توجه حکومت به مطالبات اصلی مردم

 

سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر (مهندس شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ‌نیا) اعلام کرد که خواسته کنونی دانشجویان همان توجه حکومت به مطالبات اصلی مردم است.

 


متن اطلاعیه به شرح زیر است:
روز دانشجو را به تمامی دانشجویان کشور تبریک و تهنیت عرض می‌نماید بی‌شک روز دانشجو بهانه ایست تا قدر بدانیم اهمیت حضور دانشجویان را در همه عرصه‌های میهن اسلامی‌مان ایران و چون دانشجو نماد عقلانیت است و به تعبیر رهبر معظم رهبری مظهر شهامت و سرعت عمل ملت ایران دانشجویان بودند. امیدواریم دیدگاه‌های علمی‌، شجاعانه، عدالتخواهانه و مستقلانه دانشجویان که همواره موجب رشد و ترقی بوده و خواهد بود مورد توجه زمامداران حکومت قرار گیرد.
زیرا اصلی‌ترین آرمان‌های دانشجویی مساله علم ، عدالتخواهی و آزاداندیشی و آزادی خواهی بوده و در این برهه  که در دهه پنجم از انقلاب اسلامی هستیم کشور نیاز به تولید علم ، تحلیل و راهکار توسط دانشگاه دارد تا راه‌های حل مشکلات کشور و مسائل روز را به بهترین و عقلانی ترین شکل بیابیم و عمل کنیم
بنابراین از مسئولان کشور توقع داریم تا در این روز‌ها با توجه بیشتر به دانشگاه و دانشجویان از ظرفیت‌های علمی و سیاسی دانشگاه بهره ببرند.
هر چند ما در سازمان جوانان و دانشجویان همیشه پذیرای ایده‌های دانشجویان عزیزمان بودیم و سعی در پیگیری مطالبات آنها داشته‌ایم اما خواسته کنونی دانشجویان همان توجه حکومت به مطالبات اصلی مردم است و موضوعاتی همچون موضوع اشتغال، مسکن، گرانی‌ها و ازدواج از اصلی ترین معضلات جوانان و دانشجویان و مردم است.
لذا مردم انتظار گره‌گشایی در وضعیت معیشت خود دارند و امیدوارند با مذاکرات وین گشایشی در وضعیت اقتصادی آنان ایجاد شود آنچه مشخص است دولت جدید باید فرصت عملی کردن به وعده‌های خود را داشته باشد و ما نیز از هیچ گونه کمکی به پیشبرد این اهداف که موجب بهتر شدن اوضاع مردم عزیزمان خواهد بود مضایقه نمی‌کنیم.
البته مجلس ریل گذار پیشرفت کشور است اما با اینکه مجلس یازدهم در سال دوم کار خود هستند  متاسفانه همچنان وعده‌های اصلی نمایندگان تحقق نیافته است
به عنوان اصلی‌ترین وعده آنان طرح شفافیت است که هر هفته به هفته بعدی موکول می‌شود و این روند چند ماه است ادامه داشته است.
ما از مدعیان انقلابی‌گری و هیات رئیسه مجلس توقع داریم تا با تصویب هرچه سریع تر این طرح گام بلندی در شفاف سازی بردارند تا در ادامه شاهد شفاف سازی دیگر ارگان‌ها و نهاد‌های کشور باشیم .
مطمئنا در بستری شفاف دانشجویان می‌توانند با مطالبات دقیق و جزئی خود موجب بهبود هرچه بیشتر اوضاع دولت و مردم شوند
در پایان از دستگاه قضایی هم می‌خواهیم در زمینه آزادی هرچه سریعتر دانشجویان زندانی بر مبنای عدالت و قانون اقدام نماید.
سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم سالاری

 

اشتراک گذاری