امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

۳۰ آذر آخرین فرصت ثبت‌نام سمنانی‌ها در طرح ملی جهش مسکن

کد خبر: 5109
زمان انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱ بعد از ظهر -
37 بازدید

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان؛

۳۰ آذر آخرین فرصت ثبت‌نام سمنانی‌ها در طرح ملی جهش مسکن

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: افراد متقاضی ثبت نام در طرح ملی جهش تولید مسکن در استان تا پایان آذر ۱۴۰۰ فرصت ثبت‌نام دارند.

 

محمد حمیدی روز سه‌شنبه در جلسه شورای مسکن استان سمنان، ابراز داشت: زمین برای ساخت خانه در طرح ملی جهش تولید مسکن تامین شده و افراد واجد شرایط متقاضی مسکن می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.
وی ادامه داد: در ۲۱ شهر و چند روستای استان سمنان زمین برای ساخت خانه در طرح ملی جهش تولید مسکن تامین شده است.
وی بیان کرد: ۲ شهر کوچک استان سمنان در زمینه تامین زمین برای ساخت خانه در طرح ملی جهش تولید مسکن مشکل دارند که رفع این مشکل در دست بررسی و رفع است.
حمیدی تصریح کرد: بین شهرداری و اداره کل مسکن و شهرسازی استان سمنان تفاهم‌نامه همکاری امضا شده است تا شهرداری در ایجاد زیرساخت‌ها در مناطقی که زمین برای ساخت خانه در طرح ملی جهش تولید مسکن تامین شده، اقدام کند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار داشت: مساحت قابل توجه از زمین متناسب با شمار افراد ثبت نامی در طرح ملی جهش مسکن به محدوده شهری الحاق شده و مصوبات قانونی در حال اخذ است.
وی یادآور شد: بیش از ۱۹ هزار نفر متقاضی خانه در استان سمنان در طرح ملی جهش تولید مسکن ثبت نام کردند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: ۵۰ درصد متقاضیان طرح جهش تولید مسکن در استان واجد شرایط شناخته شدند.

 

نشانی ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن
برپایه این گزارش، متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن باید به سامانه saman.mrud.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام از روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه آغاز شد و تا ۲۸ آبان ادامه دارد.
همچنین احراز شرایط متقاضیان بر اساس ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن انجام می‌شود. بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، افراد باید شرایط زیر را دارا باشند:
– متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فرودین ۱۳۸۴ بوده و از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).
– متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار باشد.
– زنان خودسرپرست مشروط به داشتن دست‌کم ۳۵ سال سن حائز شرایط برای ثبت‌نام هستند. متقاضیان زن متاهل می‌توانند با ارائه تعهدنامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرط واگذاری به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسر با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه‌نامه از مزایا و امکانات این برنامه برخوردار شوند.
– دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا
– عدم‌دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال ۱۳۸۴ تاکنون.
– همچنین متقاضیان واجدان شرایط تایید شده در سامانه باید برای استفاده از واحدهای مسکونی این برنامه حائز این شرایط نیز باشند: نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره)و توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام‌شده در مراحل ساخت.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری