امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

پیاده رو شدن این خیابان به لحاظ فنی و تخصصی امری درست برای توسعه شهر است

کد خبر: 5112
زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹ بعد از ظهر -
29 بازدید

مهر تایید معاون استاندار بر مصوبه شورای ترافیک شهرستان پیرامون پیاده راه امام خمینی سمنان؛

پیاده رو شدن این خیابان به لحاظ فنی و تخصصی امری درست برای توسعه شهر است

 

سرپرست معاونت عمرانی استانداری در جلسه امروز شورای ترافیک استان سمنان گفت: تصمیماتی اتخاذ شد تا شهرداری ظرف مدت یک ماه ، مشاور تخصصی ترافیکی بگیرد و نحوه ی بازگشایی پیاده راه را با پیشنهادات فنی بررسی کنند .

 

حمیدی سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه تاکسی ها ، حمل و نقل عمومی و اسنپ هم چنان مثل قبل مجاز به تردد هستند گفت: باتوجه به این مورد که عرض خیابان کم شده است و ریسک تردد خودرو و احتمال وقوع تصادفات افزایش یافته تصمیماتی اتخاذ شد تا شهرداری ظرف مدت یک ماه ، مشاور تخصصی ترافیکی بگیرد و نحوه ی بازگشایی پیاده راه را با پیشنهادات فنی بررسی کنند .

 

وی افزود : باید مطالعات اجتماعی برای تردد خودرو ها باتوجه به کاهش عرض خیابان ، برای پیش بینی پارکینگ های خودرو انجام شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه خیابان امام در بافت قدیم شهر سمنان قرار گرفته و حاشیه این خیابان بناهای تاریخی زیادی داریم که ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری دارد ، ابراز داشت: پیاده رو شدن این خیابان به لحاظ فنی و تخصصی امری درست برای توسعه شهر است که به افزایش ظرفیت گردشگری و جذب گردشگر و مسافران کمک خواهد کرد.

به گفته حمیدی ، باید در ابتدا کاربری فعالیت کسبه و بازاریان این خیابان متناسب با پیاده راه تغییر می کرد و بعد از آن خیابان مسدود و به پیاده راه تبدیل می شد.

وی ضمن بیان اینکه نمی توان خیابانی که در آن قصابی ، میوه فروشی و فروشگاه های تامین کننده مایحتاج غذایی مردم ، وجود دارد را به پیاده راه تبدیل کرد  تشریح کرد: باید شهرداری با مشارکت اصناف و دادن امتیازاتی به آن ها ، تغییر کاربری فعالیتشان را در جهت توسعه گردشگری ، صنایع دستی و چایخانه های سنتی و جذب مسافر انجام دهند

سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان  ادامه داد: کاربری معبر را در تردد عوض کردیم اما کاربری تجاری های کنار معبر را عوض نکردیم که این تناقض اعتراض و گلایه شدید کسبه و بازاریان را در پی داشت .

حمیدی گفت: باتوجه به گزارش فرماندار شهرستان از گلایه و اعتراضات کسبه و گزارش عضو شورای شهر از کاهش درآمد کسبه و اقدامات شهرداری برای مصوبه جدید شورای ترافیک باید مطالعات و بررسی های تخصصی انجام شود.

وی ضمن بیان اینکه ضوابط طرح جامع حکم می کرد که این مصوبه پس از بررسی در کمیسیون ماده ۵ در شورای عالی معماری شهرسازی هم مصوب شود که این موضوع هم سیر موارد قانونی آن انجام نشده بود گفت: حال باید صدای کسبه و بازاریان را بشنویم تا تمهیدات لازم را آماده کنیم تا این خیابان مسدود شود .

 

منبع: استانداری سمنان

اشتراک گذاری