امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

سرانه پرستار در دانشگاه علوم پزشکی سمنان کمتر از نصف متوسط کشوری

کد خبر: 5227
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹ بعد از ظهر -
35 بازدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

سرانه پرستار در دانشگاه علوم پزشکی سمنان کمتر از نصف متوسط کشوری

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به کمبود پرستار در مراکز درمانی این دانشگاه، گفت: سرانه پرستار در دانشگاه علوم پزشکی سمنان کمتر از نصف متوسط کشوری است.

 

کامران قدس شامگاه دوشنبه به رسانه ها اظهار داشت: تعداد نیروهای پرستار در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نسبت به استاندارد کشوری کمتر است و برای جبران آن استخدام نیروهای جدید و تبدیل وضعیت نیروهای موجود در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یکهزار و ۲۰۰ نفر در بخش‌های مختلف از جمله پرستاری، بهیاری، اتاق عمل و بیهوشی مشغول به کار هستند، تصریح کرد: ۷۵ درصد این افراد خانم و بقیه آقا هستند.
قدس بیان کرد: ۶ بیمارستان و ۱۳۴ مرکز بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان است که یکهزار و ۲۰۰ نفر در این مراکز مشغول به خدمت هستند.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خاطرنشان کرد: استاندارد کشور به ازای هر تخت ۲.۵ پرستار است و در دانشگاه علوم پزشکی سمنان این میزان ۰.۹ است که بر اساس تاکیدهای رهبر معظم انقلاب برای جبران این کمبود اقداماتی از جمله استخدام نیروهای جدید و تبدیل وضعیت نیروهای موجود  در دستور کار قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری