امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

اختصاص ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا به فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان

کد خبر: 5239
زمان انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴ بعد از ظهر -
38 بازدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان؛

اختصاص ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا به فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا در این استان به فعالان حوزه فرهنگ و هنر اختصاص یافت.

 

فرشید فلاح روز دوشنبه با تاکید بر اینکه جبران خسارت کرونا به حوزه فرهنگ و هنر غیرممکن است به رسانه ها افزود: علاوه بر ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۶۰۰ نفر از هنرمندان کمک هزینه کرونایی پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ و هنر بر اثر شیوع ویروس کرونا خسارت فراوانی متحمل شد، بر نقش هنرمندان و حوزه فرهنگ و هنر برای التیام آسیب های ناشی از کرونا تاکید و بیان کرد: جامعه بر اثر کرونا دچار افسردگی شد و هنرمندان باید با ارائه آثار مناسب روحیه نشاط و شادی را برای مقابله با این آسیب به جامعه تزریق کنند.

فلاح با تقدیر از تلاش ها و فعالیت های جامعه فرهنگ و هنر گفت: هنرمندان عمر گرانبهای خود را در حوزه فرهنگ و هنر گذراندند و این جای تقدیر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به بیان کمبودها و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر پرداخت و افزود: کمبود اعتبار در این حوزه از مشکلات است و این مشکل باید با همدلی و همراهی و تلاش بیشتر برطرف شود.

وی، هنرمندان و فعالان این عرصه را از اعضای خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: خدمت به مردم در حوزه فرهنگ و هنر را با همکاری یکدیگر ارائه دهیم و این حوزه را پیش ببریم.

وی گفت و گو را نیز از ابزارهای مهم برای حل مسایل دانست و اظهار داشت: با گفت و گو و تعامل می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در خصوص تکمیل برخی طرح های حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: به عنوان نمونه برای تکمیل مجتمع های فرهنگی هنری ایوانکی و آرادان بعد از ۱۰ سال، اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهور به استان سمنان پیش بینی شد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری