امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

انتخاب مدیران آزمون مهم استاندار !!

کد خبر: 5311
زمان انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴ بعد از ظهر -
30 بازدید

یادداشت روز به قلم مسعود کلاهی؛

انتخاب مدیران آزمون مهم استاندار !!

 

با گذشت بیش از چهار ماه از دولت سیزدهم و حضور استاندار جدید در استان سمنان، همچنان انتصابات مدیران به یکی از چالش های مهم استان تبدیل شده و متاسفانه بلاتکلیفی در این موضوع پابرجاست.

 

به نظر این چالش استاندار را دچار مشکل کرده و حواشی به وجود آمده از سوی گروه ها، طیف ها و صاحب نظران و معتمدین تصمیم گیری را دشوار تر کرده است.انتصابات در استان در روزهای اول با دخالت مستقیم نمایندگان آغاز و شاهد کنار گذاشته شدن برخی از شایستگان با عملکرد مثبت بودیم که حتی کار را به وزارت کشور کشاند.در ادامه نیز این روند ادامه دار و شاهد برکناری سیاسی یکی دیگر از مدیران تخصصی استان بودیم. جابجایی که جز دلایل سیاسی و دخالت نمایندگان، دلیلی دیگر را نمی توان برای آن متصور بود.

 

اما این وضعیت پایان ماجرا نیست و تحرکات همراهان دولت هر روز افزون تر می گردد.تا جایی که تلاش برای برخی همراهان علیرغم داشتن تخلفات اداری به اوج خود رسید و اکنون زمزمه انتصاب در یکی از پست های مهم استان به گوش می رسد. انتصابی که در آن استاندار باید چشم خود را بر روی خیلی از بی قانونی ها ببندد و بدعت این کار را در استان پایه ریزی کند!

هر چند برگزاری همایش یکی از ائتلاف های غیر دولتی استان، در استانداری سمنان و حضور پررنگ استاندار، این شائبه را بیش از پیش دامن زد تا حضور نزدیکان و مشاوران امین، باید سریعتر و بهتر پیگیری گردد، اما مصاحبه رییس شورای ائتلاف در خصوص عدم سهم خواهی، کمی این فشارها را کاست.

حال اینکه این گفته چقدر به واقعیت نزدیک باشد و در عمل تا کجا محقق گردد، آزمونی است که استاندار سمنان در آینده مشخص می کند.

از طرفی ماندگاری برخی از مدیرانی که سالهاست در استان حضور دارند و تعدادی از آنها مهمانان ناخوانده استان هستند، به هیچ وجه با شعار استفاده از نیروهای تازه نفس و خوش فکر و عملیاتی سنخیت ندارد و کلاف سردرگم انتصابات مدیران را پیچیده تر می کند. مدیرانی که با نگرش و عملکرد استاندار نیز مطابقت ندارند.

استاندار در بسیاری از پست های کلیدی و عملیاتی مثل اقتصادی و عمرانی نتوانسته گزینه های نهایی خود را انتخاب کند و به نظر دوراهی نیروهای شایسته و عملیاتی و نیروهای همراه و سفارشی بزرگترین دغدغه وی است.

استاندار می داند که شکست وی در استان می تواند پایان دوران مدیریتی وی باشد و آینده خود را تحت الشعاع قرار می دهد.

از طرفی هم برای انجام اقدامات مد نظر حواشی توسط سهم خواهان ایجاد می گردد که کار را دشوارتر می کند.

سهم خواهانی که به هیچ وجه استان را به سرمنزل مقصود نمی رسانند و تنها تقدیری برای همراهیشان است.

در کنار این فشارها، نمایندگان استان را هم باید مدنظر قرار داشت که با تفکرات متفاوت در استان حضور دارند و برخی از آنها برای گماردن نیروهای خود به هر اقدامی متوسل می شوند.

حال با دانستن کار دشوار استاندار در انتصابات پیش رو، از مهندس هاشمی خواهشمندیم بعد از در نظر گرفتن حق و حقوق ملت شریف ایران، توسعه و پیشرفت استان و هم استانی ها را اولویت کار خود قرار دهند که نتیجه آن رضایت خداوند باریتعالی است.

فشارهای این روزها به پایان می رسد و عملکرد ها می مانند.کارنامه ای که مورد ارزیابی ملت قرار خواهد گرفت و برخورد مردم در روز پایان خدمت استاندار را تعیین می نماید.

«انتخاب»، برای استاندار یکی از مهمترین و دشوارترین آزمون های این روزهای ابتدایی فعالیت دولت است و همه امیدواریم با سربلندی و بر مبنای قانونمداری، شایسته سالاری و به دور از فشارهای سیاسی صورت پذیرد تا منفعت آن برای استان و کشور ملموس گردد.

اشتراک گذاری