امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

ثبت نام ۲۶هزار سمنانی در طرح جهش تولید مسکن

کد خبر: 5320
زمان انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹ بعد از ظهر -
30 بازدید

استاندار سمنان؛

ثبت نام ۲۶هزار سمنانی در طرح جهش تولید مسکن

 

استاندار سمنان گفت: بیش از ۲۶ هزار نفر متقاضی دریافت خانه در استان، در سامانه ویژه قانون جهش تولید مسکن ثبت نام کردند.

 

سید محمدرضا هاشمی شامگاه شنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح جهش مسکن در استان سمنان در سالن جلسات غدیر استانداری ابراز داشت: اقدامات برای تسریع در تحقق اهداف قانون جهش تولید مسکن در استان به عنوان اولویت اصلی دولت در دستور کار است.
هاشمی تصریح کرد: بررسی‌ها به منظور تعیین واجد شرایط بودن ثبت نام کنندگان در دست اقدام است که تا این لحظه از مجموع ۲۶ هزار نفر ثبت نام کنندگان، ۱۱هزار و ۵۱۰ نفر دارای فرم “ج” سبز هستند.
هاشمی یادآور شد: در اقدام بعدی، اطلاع رسانی به این افراد برای تکمیل و قطعی کردن ثبت نام خود با مراجعه به دفاتر پیشخوان از طریق پیامک طی زمانبندی مشخص و به صورت مرحله ای در حال انجام است.
وی افزود: از سوی دفاتر پیشخوان سراسر استان سمنان برای تکمیل پرونده و قطعی کردن ثبت نام، تاکنون برای یک هزار و ۵۰۰ نفر پیامک مراجعه به دفاتر ارسال شده است.
استاندار سمنان تاکید کرد: طی جلساتی با دفاتر پیشخوان پیش بینی‌ها برای تسریع در امور و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این مراکز انجام شود.
وی بیان کرد: در ۱۹ شهر استان سمنان زمین به صورت ۱۰۰ درصدی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن تامین شده که برای ۲ شهر باقیمانده نیز اقدامات در حال انجام است تا به هیچ عنوان دغدغه تامین زمین در استان وجود نداشته باشد.
وی ادامه داد: استان سمنان باید در زمینه اجرای قانون جهش تولید مسکن پیشرو و پیشگام بوده و اقدامات به صورت شبانه روزی و جهادی ادامه داشته باشد.
هاشمی گفت: تمامی بستر های لازم برای آغاز عملیات اجرایی قانون جهش تولید مسکن در استان سمنان مهیا و فراهم است و پیگیری ها از مرکز برای رفع موارد و مسائل باقیمانده پیرامون اجرای قانون جهش تولید مسکن در خصوص نوع قرارداد واگذاری و قیمت ساخت برای تعیین تکلیف و تسریع در امور انجام می‌شود.
عملیات اجرایی واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن با هدف احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی امسال در سراسر کشور به طور رسمی آغاز و قانون پرداخت تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی بانک ها به بخش مسکن که ذیل طرح جهش تولید و تامین مسکن قرار می‌گیرد، ابلاغ شده است.

 

منبع: استانداری سمنان

اشتراک گذاری