امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

تسریع در روند اجرایی عملیات پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان

کد خبر: 5351
زمان انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹ بعد از ظهر -
46 بازدید

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان؛

تسریع در روند اجرایی عملیات پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان

 

حمیدی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان عصر یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح تصفیه خانه پسآب شهر سمنان با بیان اینکه تصمیم شهردار و حمایت شورای شهر سمنان در بحث تصفیه خانه پسآب، بسیار هوشمندانه و آینده نگرانه است، گفت: حمایت قاطعانه دستگاه نظارتی از شهرداری در راستای اجرای هرچه سریعتر پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان در راستای بازتولید آب نیز امری بسیار ارزشمند است.
وی افزود: با اجرا و ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان، می توان از خروجی آن برای تامین بخشی از آب مورد نیاز صنعت و همچنین آب مورد نیاز مدیریت فضای سبز شهری شهرداری سمنان بهره برد.
حمیدی ادامه داد: با توجه به اعلام آمادگی جدی شهرداری و شورای شهر سمنان در خصوص ادامه و به اتمام رساندن پروژه تصفیه خانه پسآب شهر سمنان، شهرداری باید در آینده و فرارسیدن فصل گرما، پیش بینی های لازم را برای مدیریت بوی تصفیه خانه در دستور کار قرار دهد.
وی خاطر نشان کرد: جبران عقب ماندگی زمانبندی اجرای پروژه نیز باید برای تسریع در امور و سرعت بخشیدن به روند اجرایی عملیات، از سوی شهرداری در دستور کار قرار گیرد.
معاون عمرانی استاندار سمنان اذعان داشت: ۷۰ کیلومتر از اجرای شبکه فاضلاب شهری سمنان باقیمانده که ضرورت دارد شهرداری در این حوزه اقدامات را تسریع بخشیده و با اتصال انشعابات فاضلاب خانگی به شبکه شهری، از این ظرفیت برای بازتولید آب استفاده مطلوب کند.
وی همچنین تاکید کرد: در واگذاری آب خروجی، شهرک صنعتی باید در اولویت استفاده قرار بگیرد تا بخشی از آب مورد نیاز صنعت تامین شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در پایان تصریح کرد: از ظرفیت های ملی و استانی برای مساعدت به شهرداری در خصوص تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان و ارتقاء خروجی آب به منظور استفاده در بخش صنعت و مدیریت فضای سبز شهری که نهایتا باعث ارتقاء شاخص های صنعتی و اقتصادی خواهد شد، استفاده خواهیم کرد.

 

منبع: استانداری سمنان

 

اشتراک گذاری