امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیمه ، مالیات و بانک ها سه قاتل کسب و کارهای نو پا

کد خبر: 5383
زمان انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹ بعد از ظهر -
26 بازدید

عضو هیات رئیسه و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در سمنان؛

بیمه ، مالیات و بانک ها سه قاتل کسب و کارهای نو پا

 

عضو هیات رئیسه ورئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی پس از بازدید ازپارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و شرکتها و مراکز رشد مستقر درآنها گفت : ظرفیت های فوق العاده ای در بخش شرکت های دانش بنیان وجود دارد که در سطح کشور بی نظیر است

 

دکتر دهنوی پس از بازدید از مجموعه پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و شرکتهای دانش بنیان و واحد های فناور مستقر در آن و در نشست با فعالان حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه  پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان معادل بزرگترین پارک های علم و فناوری در کشور است افزود : خوشبختانه نماینده شهرستانهای سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس به جد پیگیر مسائل فناوری است .

 

عضو هیات رئیسه و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : در زیست بوم فناوری استان  سه خلاء وجود دارد که یکی از آنها نبود نهاد مالی حامی زیست بوم علم و فناوری است که وجود این نهاد ضروری است .

دکتر دهنوی ادامه داد : علی رغم بلوغ تعدادبالای شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور ،  صندوق تخصصی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان وجود ندارد که باید تدابیری اتخاذ شود که یا از صندوق استان سهم دانشگاه سمنان و پارک علم و فناوری آن افزایش یابد و بخشی از کار به مرکز استان منتقل شود و یا صندوق مستقلی در اینجا تاسیس شود که از شرکتهای دانش بنیان حمایت مالی نماید.

عضو هیات رئیسه  و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون جدید صندوق های پژوهش فناوری که شور اول و کلیات  آن مصوب شده ، بانکها را ملزم کرده برای پروژه های شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای مستقر در پارک های علم و فناوری و واحدهای فناور مستقر در این پارکها  ، در قبال پرداخت تسهیلات ضمانت نامه صندوق های پژوهش و فناوری را بپذیریند .

دکتر دهنوی گفت : مسئولان دانشگاه و نماینده مجلس باید پیگیری نمایند که یا سهم دانشگاه سمنان از صندوق پژوهش و فناوری استان افزایش یابد و یک شعبه آن در سمنان ایجاد شود و یا صندوق مستقلی برای مرکز استان ایجاد شود .

عضو هیات رئیسه و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مسائل را ریشه ای برطرف کرد گفت : با ایجاد این صندوق بسیاری از مشکلات مالی شرکتهای دانش بنیان حل خواهد شد .

دکتر دهنوی با اشاره به اینکه بیمه ، مالیات و بانک ها سه قاتل کسب و کارهای نو پا هستند ادامه داد : ممتاسفانه مشکلاتی در قانون تامین اجتماعی وجود دارد که با پیگیری های انجام شده تا حدودی  مشکلات بر سر راه شرکتهای دانش بنیان برطرف خواهد شد .

به گفته وی ،بر این اساس  بندی در قانون بیمه گذاشته شده و اجازه دادیم شرکتهای دانش بنیان و واحد های فناور قانون بیمه پایه را رعایت نکنند

عضو هیات رئیسه و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت : در بخش مالیات و واحد های مستقر در پارکها اقداماتی با پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  در حال انجام است و توافقاتی با اداره مالیاتی انجام شده که جزئیات آن در مجلس بررسی خواهد شد و در صورت تصویب،  شرکتهای دانش بنیان از معافیت مالیاتی برخوردار شوند

عضو هیات رئیسه و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید کنندگان باید مالیات کمتری بپردازند افزود : تلاش داریم که میزان مالیات تولید کنندگان را کاهش دهیم .

دکتر دهنوی با بیان اینکه در اذهان عمومی سمنان به عنوان یک شهر معدنی و دارای صنایع مختلف شکل گرفته خاطر نشان کرد : سرانه بالای متخصص در شهر سمنان بسیار قابل توجه است که باید پیگیری ها و مطالبات از مسئولان برای به ثمر رسیدن این سرمایه انسانی ادامه یابد

منبع: دانشگاه سمنان

اشتراک گذاری