امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

روال نمایندگان را برهم نزنید!!!

کد خبر: 5374
زمان انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷ بعد از ظهر -
40 بازدید

گذری و نظری هفته / طنز سیاسی اجتماعی به قلم مسعود کلاهی

روال نمایندگان را برهم نزنید!!!

 

روال نمایندگان را برهم نزنید

رسول فرخی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای که به معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها و مراتع کشور ارسال کرده درخواست جذب پنج نفر را داشته است. نام های که در فضای مجازی بازتاب های فراوانی و انتقادات زیادی را به همراه داشت. آقای فرخی هم که در مجلس انقلابی حضور دارند اعلام داشتند «همه نمایندگان افرادی را برای استخدام به نهادهای دولتی معرفی می‌کنند و این یک روال است».

 

موضوعی که ما هم با نا آگاهی تمام به اشتباه افتاده بودیم و فکر میکردیم این نماینده عزیز و سخت کوش و خدمتگزار تخلفی را مرتکب شده است! در حالیکه فرخی عزیز هم یک روال را دنبال کرده است و با توجه به اینکه روال نمایندگان و قانونگذاران نمی تواند تخلف باشد، هیچ حرف و حدیثی باقی نمی ماند. خلاصه نماینده زحمت کشیده و در دوران انتخابات ستاد بر پا کرده و افراد زیادی در این ستاد ها فعالیت داشتند. همچنین بسیاری از دوستان و آشنایان و اقوام چشم امید به نمایندگان محترم دارند و سال ها منتظرم ورود آنها به مجلس بوده اند. با این همه توقع و انتظار و زحماتی که دوستان کشیده‌اند، نمی‌توان آنها را بیکار رها کرد چون در دوره های بعدی نیز به این افراد نیاز است و باید جور ستاد ها را بکشند!

 

به همین دلیل این روال کاملاً عقلانی و منطقی بوده و از نمایندگان عزیز بابت سپاسگزاری شان از فعالان ستادها و اقوام و آشنایان باید تشکر ویژه هم کرد! در هر صورت بخشی از مشکل بیکاری جوانان برعهده نمایندگان است که به همت فرخی ها و حضور اقوام و آشنایان برطرف می گردد. منتقدین هم هر چه سریعتر مراتب عذرخواهی خود را اعلام دارند که باعث شدند روال نمایندگان دچار خدشه شود و دل نگرانی برای اقوام و آشنایان ایجاد گردد. از همین تریبون اعلام میداریم نمایندگان به روال همیشگی خود ادامه دهند و در راه خدمت گذاری برای رفع بیکاری از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

همچنین درخواست داریم از آنجا که خون عده‌ای از افراد نسبت به مردم عادی رنگین تر است به درخواست علیزاده دیگر نماینده مجلس توجه شود و نیروهای از ما بهتران بدون سختگیری رزومه کاری به کار گرفته شوند. بهاروند رفع بیکاری اطرافیان هر چه سریعتر صورت پذیرد و این روال نیز بر هم نخورد. نمیشود که نیروهای ازمابهتران رزومه نداشته باشند و استخدام نگردند. اگر این گونه باشد که در روی همان پاشنه خواهد گشت و شایستگان بر سر کار می رود. شایستگان کرد از مردم معمولی هستند و هیچ سنخیتی با ازمابهتران ندارند!!

 

نوساناتی که به دلیل انتخابات است!

محسن رضایی میرقائد امروز یکی از دولتی ها به شمار می رود اعلام داشته نوسانات ارزی به خاطر تحریم هاست و با احیای برجام ارزش پول ملی ثبات بیشتری خواهد یافت. شاید باورتان نشود ولی این صحبت‌های کاندیدایی است که در مناظرات مدیریت مسئولان را عامل تمام این نوسانات می دانست و با صدها و هزاران صفحه برنامه اقتصادی میخواست همه مشکلات را حل کند. اما حالا که دوران انتخابات به پایان رسیده و معشوق به وصال رسیده است عامل مشکلات تغییر کرده و به سمت برجام حرکت کرده. همه اینها تقصیر عامل مشکلات است که تغییر رویه میدهد و در شرایط مختلف به مشکلات مختلف وصل میگردد. عاملی که تا چند ماه پیش به دلیل حضور مسئولان نابلد مشکل ایجاد می کرد و حالا که کلی مسئول کاربلد و همه چی تمام آمده‌اند،خودش را به برجام چسبانده و در آن بخش ایجاد مشکل می‌کند. این عامل ممکن است در روزهای آتی به بنزین و سوخت و یارانه و بورس هم خود را بچسباند و مشکل ساز شود که امیدواریم با درایت مدیران خفن به روزهای بی مشکل برسیم. البته خدا را شکر که هرچقدر هم مشکلات زیاد باشد مردم وضعیت خیلی بهتری در این روزها پیدا کرده‌اند و تا میبینند تعطیلی در کشور اعلام میگردد به شمال می روند، در حالیکه در گذشته و حتی در همین دولت قبل به محض تعطیلی، به جنوب هم نمی رفتند و حتی در بعضی از موارد نمی‌توانستند دور خودشان هم بچرخند!

 

نمایندگان عصبانی سنج!

نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام داشته مردم به شدت عصبانی هستند و هر گونه اقدامی از سوی آنها محتمل است. در این صحبت ها، نماینده دامغان از اعتبارات بخش میراث فرهنگی و گردشگری گله کرده و اعلام داشته استان سمنان فقط شهر سمنان نیست! در این صحبت ها خیلی کاری به گلایه از سمنان نداریم چون می دانیم خود سمنان هم هشت گروه نهش است و هنوز هیچ تکلیفی برای کاروانسرای شاه عباسی و پیاده راه خیابان امام و بسیاری پروژه های دیگر ندارد و میزان ورود گردشگران خودش همه چیز را نمایان میکند. همچنین کاری هم به اقدام افراد عصبانی که نماینده دامغان آنرا محتمل دانسته نداریم چون اعتقاد داریم این گونه تحریک ها در کشور راه به جایی نمی برد و مردم عزیز بسیار باهوش هستند.

اما سوالی که برای ما به وجود آمده است این نماینده عزیز با چه معیار و خط کشی میزان عصبانیت مردم را اندازه گرفتند و آن را به بودجه میراث فرهنگی ربط دادند؟البته با توجه به پیشرفت متخصصان علم و فناوری احتمالاً دستگاه‌های عصبانی سنج در مجلس توزیع شده است و ما خبر نداریم! که در آن علاوه بر میزان عصبانیت، علت آن نیز نمایان می گردد. خدا را شکر این دستگاه هیچ حساسیتی نسبت به تبعیض ها، روال نمایندگان برای به‌کارگیری دوستان و آشنایان، بیکاری ها، گرانی ها، نوسانات ارزی، نابود شدن سرمایه مردم در بورس و فساد اقتصادی برخی از سوء استفاده کنندگان قدرت ندارد و فقط در قبال بودجه میراث فرهنگی بوق میزند!!

این دستگاه ها قابلیت تنظیم بر روی نوع خواسته و جهت دهی عصبانیت داشته و احتمالاً کنترل آن نیز ز دست نمایندگان است!

 

ورزش استان از لامپ تا اسب!

خدا را شکر در این ماه های اخیر ورزش استان سمنان چنان تغییر و تحولی در آن ایجاد شده است که از شرق تا غرب استان هر روزه خبرهای خوش و ماندگار به گوش می رسد. خبرهایی که حاصل تلاش شبانه روزی مدیران عزیز بوده و در این راه لحظه ای دریغ نمی کنند! مثلاً در همین روزهای گذشته رئیس اداره ورزش و جوانان شاهرود در حرکت هوشمندانه از روند تعمیر لامپ های سقف سالن بازدید کردند که می توان آن را یکی از پر اهمیت ترین بازدیدهای سال ورزش کشور نامگذاری کرد. بازدیدی که باعث می شود بهترین لامپ ها با بهترین روشنایی بر سالن تابیده و بزرگترین قهرمانان بین المللی تحویل جامعه شوند. مطمئنا اگر این بازدید ها دقیق نباشد نور سالن برای کسب مدال های بین المللی کافی نیست و نهایتاً یک استاد اسدی از بغل آن بیرون بیاید! اما تیزهوشی این مدیر باعث شد تا شاهد چهره های نورانی و بین المللی در شاهرود باشیم. البته این هنرنمایی ها در همه جای استان دیده می شود و در ایوانکی و گرمسار نیز شاهد یکی از بزرگترین بازدیدهای سال ۲۰۲۱ بودیم. به طوری که مسئول نمایندگی ورزش و جوانان ایوانکی رئیس هیئت سوارکاری گرمسار در بازدید خارق العاده از محل نگهداری اسب یکی از عزیزان بازدید نمودند. بازدیدی که سطح سوارکاری کشور را حداقل دو پله جابجا و ایران را به یکی از قطب های سوارکاری دنیا مبدل کرد. همچنین دیگر کشورهای دنیا نیز با ارسال نامه به اداره ورزش و جوانان استان  درخواست ارسال این نوع مدیریت را داشته و ملتمسانه خواستار تغییر و تحول در ورزش شان شده اند. به نظر می رسد بازدیدهای خفن به عنوان جدیدترین آیتم های برتری ورزش هر کشور محسوب می گردد و تا به اینجا کشور ایران به لطف بازدیدهای دور از ذهن و خلاقانه مدیران استان سمنان در صدر جهانی قرار دارد!

اشتراک گذاری