امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

با ائمه جمعه استان سمنان در نماز جمعه این هفته ۳ دی ۱۴۰۰

کد خبر: 5440
زمان انتشار: ۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹ بعد از ظهر -
25 بازدید

نماز جمعه این هفته ۳ دی ۱۴۰۰؛

با ائمه جمعه استان سمنان

 

 

 

سمنان

 

حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی در خطبه‌های نخستین نمازجمعه زمستان ۱۴۰۰ سمنان به میزبانی مسجد امام (ره) با اشاره به حماسه ۹ دی، تاکید کرد: نهم دی ماه سالروز بصیرت، مقاومت ملت و میثاق با ولایت ملت ایران اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم ما همواره با بصیرت مثال‌زدنی در تمام صحنه‌ها حضور داشته و دارند، افزود: ملت ما توانستند در سال ۸۸ با بصیرت خود در کنار مقاومت و ولایتمداری توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

امام جمعه سمنان مردمی بودن و خودجوش بودن را ویژگی ۹ دی دانست و گفت: با مدیریتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشورمان دارند و یا عنایت حق تعالی و همراهی مردم، همواره از پیچ‌های تاریخی عبور خواهیم کرد.

مطیعی با بیان اینکه ۹ دی ماه روز بصیرت مردم و پیوند بین امام و امت است، تاکید کرد: مردم ما با حضور در صحنه و دشمن شناسی توانستند دشمنان را شکست دهند.

وی با بیان اینکه جدایی مردم از نظام خواست دشمنان است و برای آن تلاش می‌کنند، گفت: دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف سعی دارند که بین نظام و ملت فاصله بیندازند و در این راه روش‌های فتنه افکنی را نیز دنبال می‌کنند که باید هوشیار بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان به ضرورت واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا نیز اشاره کرد و ابراز داشت: علی رغم تمام تلاش‌هایی که کادر درمانی صورت می‌دهند، مردم می‌بایست به واکسیناسیون به خصوص در مقابله با سویه جدید امیکرون عنایت بیشتری داشته باشند.

مطیعی در دیگر بخش سخنان خود به رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیز اشاره کرد و گفت: این رزمایش نشان می‌دهد که نیروهای نظامی ما پرتوان و با صلابت آماده مقابله با تمام تهدیدات هستند.

وی در پایان به ضرورت رعایت ایمنی نیز اشاره کرد و گفت: باید ایمنی لازم در برابر آن و تمهیدات ایمنی ساختمان‌ها به خصوص دربرابر مخاطرات طبیعی مانند زلزله رعایت شود که از دست اندرکاران می‌خواهیم در زمینه آموزش و همچنین نظارت عنایت بیشتری داشته باشند.

 

شاهرود

حجت‌الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مدرسه قلعه با اشاره به روند تصویب بودجه سال آینده در دولت و مجلس، تاکید کرد: قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند که بودجه سال آینده همراه با دغدغه‌های اصلی کشور بسته شود.

وی با بیان اینکه بودجه باید عادلانه تهیه و تصویب شود، ابراز کرد: مردم انتظار دارند که بودجه واقعی و همچنین همراه با توجه جدی به منابع کشور باشد تا بتوانیم شاهد گشایش خوب اقتصادی در سال آینده باشیم.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه این توقع وجود دارد که بودجه‌های ملی و استانی عادلانه توزیع شود، ابراز کرد: در توزیع بودجه می‌بایست شاخص‌هایی مانند جمعیت و وسعت را نیز در نظر گرفت.

امینی با اشاره به میراث دولت سیزدهم از ادوار قبلی، بیان کرد: استقراض از بانک مرکزی از یک سو و کسری بودجه از سوی دیگر سبب افزایش نقدینگی، تورم و رکود در کشور شده است و لذا از دولت و مجلس توقع است که به مقوله معیشت مردم در این شرایط توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان به جای افزایش حقوق‌ها که هر سال توسط برخی به عنوان یک عطش مطرح می‌شود، قدرت خرید و ارزش پول ملی کشور را بالا ببرند که مردم بتوانند با ارتقای قدرت خرید، مایحتاج خودشان را بهتر تأمین کنند، گفت: افزایش حقوق‌ها یعنی افزایش پول‌ها و نقدینگی که در دست مردم است در نتیجه این کار فقط تورم را افزایش می‌دهد و سودی برای مردم ندارد.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه خنثی سازی تحریم‌ها با استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور از جمله دیگر مطالبات مردم از دولتمردان و مسئولان ما در قوای سه‌گانه است، گفت: گره نزدن مشکلات کشور به رفع دیگر موضوعی است که دولت باید به آن توجه داشته باشد.

امینی با اشاره به سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی، گفت: با توجه به شرایط امروز جامعه و همچنین گسترش شبکه‌های اجتماعی و بالتبع هجمه سنگین دشمنان در این فضاها، ضرورت دارد تا راه اندازی نهضت سواد رسانه‌ای و فضای مجازی را نیز در کشورمان دنبال کنیم.

وی در ادامه به حماسه ۹ دی نیز اشاره کرد و گفت: حماسه ۹ دی دارای ویژگی‌ها و برکات فراوانی بود که یکی از مهمترین آنها اثبات مردم سالاری دینی کشورمان محسوب می‌شود همچنین باید تاکید کرد که این حماسه نمادی از بصیرت مردم است.

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه ۹ دی حماسه‌ای بود که دشمن شناسی و اقدام به موقع مردم و ولایتمداری شأن، آن را رقم زد، بیان کرد: حماسه نهم دی حرکت انقلاب اسلامی را به طرف آرمان‌ها و تمدن سازی اسلامی را استحکام بخشید.

 

دامغان

حجت الاسلام عباسعلی جیرانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته دامغان به میزبانی مصلای این شهر ضمن بیان اینکه مردم ایران در ۹ دی بصیرت را به اوج خود رساندند، ابراز داشت: ۹ دی ویژگی‌های بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به تجدید میثاق امت اسلام با ولایت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بصیرت ویژگی بارز ملت ایران اسلامی است، افزود: ملت بزرگ ایران اسلامی در این حماسه مردمی و خودجوش چنان بصیرت و آگاهی از خود نشان دادند که جهانیان انگشت به دهان باقی ماندند.

امام جمعه موقت دامغان با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با حماسه ۹ دی دشمنان را در اجرای توطئه‌ها و فتنه‌هایشان ناامید کردند، گفت: حضور پرشور مردم ایران اسلامی در حماسه ۹ دی در واقع آتشی که دشمنان به قصد براندازی نظام روشن کرده بودند را به خاموشی دچار کرد.

جیرانی با اشاره به تعبیر امام خمینی (ره) درباره ولایت فقیه و با بیان اینکه ۹ دی روزی است که مردم پشتیبان ولایت فقیه بودند تا به مملکت آسیب نرسد، افزود: حرکت خودجوش مردم در این حماسه یک بار دیگر اقتدار و مشروعیت سیاسی جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان داد.

وی با بیان اینکه حرکت مردمی در ۹ دی ماه سبب شد تا پایه‌های کاخ استکبار جهانی به لرزه در بیاید، تاکید داشت: مردم همیشه در صحنه ما در ۹ دی ماه به پشتیبانی ولی فقیه خود به میدان آمدند تا بگویند اگر کسی در مقابل دین ما بایستد ما در برابر دنیای او خواهیم ایستاد.

 

مهدیشهر

حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های اولین نماز جمعه دی ماه ۱۴۰۰ مهدی‌شهر به میزبانی مصلای نمازجمعه این شهر با اشاره به سالروز تأسیس ثبت احوال تاکید کرد: والدین باید بدانند که نامگذاری یکی از مسئولیت‌های مهم ایشان است و بچه و خانواده او را تا ابد با برکت می‌کند لذا خانواده‌ها به این امر دقت نظر داشته باشند.

وی با اشاره به نخستین نمازجمعه استان سمنان در مهدی‌شهر در سال ۵۸ نیز بیان کرد: اینکه نخستین نمازجمعه استان در این شهر اقامه می‌شود، در واقع برگ زرینی در تاریخ پرافتخار مهدی‌شهر و نشان دهنده روحیه ولایی مردم محسوب می‌شود چرا که مردم در آن زمان طوماری برای امام خمینی (ره) می‌نویسند و تقاضا می‌کنند که امام جمعه‌ای برایشان منصوب شود که آیت الله شاهچراغی نخستین نمازجمعه این شهرستان را می‌خواند و سپس دیگر شهرستان‌های استان دارای نمازجمعه می‌شود لذا باید قدردان این موضوع بود.

امام جمعه مهدی‌شهر در دومین بخش سخنان خود به رزمایش پیامبر اعظم (ص) اشاره کرد و گفت: نیروهای نظامی در پاسخ به تهدیدات و گستاخی رژیم صهیونیستی که تهدید کرده بود مراکز هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را هدف قرار خواهد داد، این رزمایش بزرگ را ترتیب دادند تا آمادگی و اقتدار نیروهای دریایی، زمینی، هوافضایی و سایبری سپاه را به رخ همگان بکشند.

بارانی با بیان اینکه فرمانده قرارگاه هوافضای سپاه نیز اعلام کرد که اگر رژیم صهیونیستی بخواهد حماقت کند، بلافاصله تمام زیرساخت‌های نظامی متحدان آمریکا که در این اقدام سهیم بودند، در هم کوبیده خواهد شد، ابراز کرد: امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد.

وی با اشاره به روز ۹ دی نیز گفت: این روز را باید برای همیشه گرامی داشت چرا که حماسه‌ای ماندگار و تأثیرگذار بود. ما اعتقاد داریم که این روز در واقع روز تجلی وحدت ملت ایران حول محور ولایت محسوب می‌شود و روزی بود که ملت ما تحت هدایت‌ها و عنایت‌های ائمه اطهار (ع) بزرگترین توطئه خارجی و معاندان داخلی را در هم شکست.

امام جمعه مهدی‌شهر بیان کرد: قرآن کریم می‌فرمایند فتنه بدتر از قتل و کشتن است چرا که ممکن است مؤمنی کشته شود و در بهشت می‌رود اما اگر فتنه ایجاد شود در یک فضای غبار آلود خیلی‌ها به شک و تردید می‌افتند و دین شأن را از دست می‌دهند، همه می‌دانیم که دین عامل حیات بشر است، لذا در فتنه سال ۸۸ هجمه سنگین علیه انقلاب اسلامی ایجاد شد تا مردم اصل دین را فراموش کنند.

بارانی با بیان اینکه تاریخ درس‌هایی دارد که باید به آن توجه کرد، گفت: عوامل رویش‌ها و سقوط‌ها را باید از تاریخ استخراج کرد و از آن درس گرفت برای مثال استعمارگران در یک زمان مسئله کشف حجاب را از ترکیه توسط آتاتورک و در ایران توسط رضا خان و در افغانستان توسط امان الله خان اجرا کردند یعنی توطئه‌ای بود که همزمان در سه کشور اسلامی مهم اجرا شد و لذا همان توطئه در قالب جنگ نرم امروز هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هدف تمام این توطئه‌ها یکی است، تاکید کرد: از بین بردن ایمان و معنویت جوانان ما هدف اصلی است و دشمنان در این باره از فضای مجازی، ماهواره‌ای و شبکه‌های مختلف این اهداف را پیگیری و دنبال می‌کنند،

بارانی ابراز داشت: از آن سال‌ها تاکنون توطئه‌ها ادامه دارد و لذا در فتنه ۸۸ انقلاب مخملی در ایران شکل گرفت که نمونه‌های موفقی در دنیا نیز داشت اما آنچه ملت ما را از اوکراین و دیگر کشورها متفاوت می‌سازد، بصیرت و ولایتمداری است.

 

آرادان

حجت‌الاسلام جلیل شریفی نیا در خطبه‌های نخستین نمازجمعه زمستان ۱۴۰۰ آرادان به میزبانی مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهر با اشاره به سالروز عملیات کربلای چهار در سال ۶۵ بیان کرد: این عملیات متأسفانه با عقب نشینی و شکست نیروهای رزمنده ما مواجه شد و در این عملیات شهدای بسیاری را تقدیم کردیم شهدای بزرگواری که هر کدام شأن مانند فرشته‌هایی پاک و مطهر بودند و جوانان عزیز و برومندی را از دست دادیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم امروز قدردان شهدا باشیم، افزود: امروز کسانی در صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور پیدا می‌کنند که غالباً ادامه دهنده راه شهدا هستند خانواده‌های معظم شهدا غالباً از خانواده‌هایی هستند که از قشر متوسط و پایین جامعه محسوب می‌شدند که در کشاکش زندگی بسیاری شأن دسته پنجه نرم می‌کنند و دچار عسرت و سختی شده‌اند معمولاً طبقه اشراف و مرفهان بی درد به تعبیر امام (ره) نه در دوران دفاع مقدس نقش آنچنان داشتند و نه در رویدادهای انقلاب و صحنه‌های که نظام نیاز دارد حضور پیدا می‌کنند و برعکس اینها همیشه طلبکار هستند باید سیاست‌های حکومت انقلاب اسلامی حمایت از اقشار آسیب پذیر باشد نباید سیاست‌های اقتصادی به نحوی باشد که طبقه حافظ انقلاب بیش از این ضربه بخورند.

امام جمعه آرادان با بیان اینکه باید از مردم پشتیبانی کرد که پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، گفت: برخی در همین آرادان بودند که در یک مقطعی دنبال یک نماینده‌ای بودند و معمولاً هم زندگی‌هایشان رو به راه شده و مرفه شده‌اند و بعد حتی طلبکار هم می‌شوند و عجیب اینکه یک بار هم نشده که این گروه در نمازجمعه و راهپیمایی‌ها حضور داشته باشند لذا باید اینها درس باشد که از مردمی پشتیبانی کنیم که پای انقلاب ایستاده‌اند.

شریفی نیا با بیان اینکه طرح یارانه بنزین به مردم طرح خوبی است چرا که بسیاری از مردم هستند که حتی یک خودرو هم در عمرشان نمی‌بینند اما برخی چند خودرو در پارکینگ دارند و یارانه بنزین هم دریافت می‌کنند، ابراز داشت: کسی که حتی قدرت خرید یک موتور سیکلت را نیز ندارد، نباید حق خود را ضایع شده ببیند. یارانه‌ای که سال‌ها است افزایش پیدا نکرده، بسیاری را دچار مشکلات کرده است و درآمدها نیز کفاف زندگی شأن را نمی‌دهد و اتفاقاً همین‌ها هستند که پای انقلاب ایستاده‌اند.

وی با اشاره به میلاد حضرت عیسی (ع) افزود: ما به همه انبیا الهی و کتب آسمانی احترام می‌گذاریم ما مسلمانان تعصبی نداریم ما همه پیامبران را معصوم می‌دانیم اما متأسفانه برخی از افراد جنایتکار در دنیا که اسم شأن مسیحی است، در سال‌های اخیر نسبت به پیامبر (ص) هتک حرمت کردند و قرآن کریم ما را آتش زدند اما ما مسلمانان اهل صلح هستیم و به پیروان سایر مکاتب توحیدی احترام می‌گذاریم و این جز آموزه‌های دینی ما است.

امام جمعه آرادان در ادامه سخنان خود با اشاره به وفات شهادت گونه سفیر ایران در یمن، گفت: شهید ایرلو از دوستان شهید سلیمانی بود و شهید سلیمانی در نامه‌ای محبت‌آمیز به او گفته بود که پایان عمر شما به شهادت ختم می‌شود که رحلت ایشان هم شهادت گونه بود. شهید ایرلو جهادگری بودند که برادر دو شهید نیز محسوب می‌شدند و همانطور که خون شهید سلیمانی مایه رسوایی رئیس جمهور سابق آمریکا شد و انتخابات بسیار بد آبروی وی را برد، امیدواریم خون شهید ایرلو هم باعث شکست تکفیری‌ها خواهد شد.

شریفی نیا با اشاره به روز ۹ دی روز میثاق امت با ولایت و بصیرت، گفت: روز ۹ دی روز بسیار بزرگی است بعد از انتخابات واقعاً مثال‌زدنی و بی نظیر که ۴۰ میلیون نفر مردم در صحنه آمدند، فتنه گران با بهانه تقلب مردم را به خیابان‌ها فراخواندند و توطئه خارجی‌ها و خیانت فتنه گران داخلی موجب شد که کشورمان هشت ماه از خرداد تا دی ماه متلاطم باشد و دچار هرج و مرج شود و خون‌های بی گناه ریخته شود حتی به بانک‌ها و منازل مردم خسارت‌های زیادی وارد شد و رهبر معظم انقلاب اسلامی در این هشت ماه فقط بصیرت افزایی کردند و به نیروهای امنیتی و انتظامی دستور دادند که با مردم با محبت رفتار کنند و روشنگری کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره بصیرت می‌فرمایند بصیرت یعنی شناخت زمان، نیاز و اولویت‌ها و همچنین شناخت دشمنان و دوستان و وسیله‌ای که در برابر دشمنان باید به کار برد و این‌هایی که بصیرت ندارند، مثل بیچاره‌هایی که در فتنه گرفتار شدند مانند افرادی هستند که در تاریکی و مه و غبار می‌خواهند مخالفی را بزنند و نمی‌دانند آن دشمن کجا قرار دارد لذا بصیرت یعنی انسان چشم خود را باز کند و ببیند که دشمنان کجا ایستاده‌اند.

امام جمعه آرادان با بیان اینکه انتخابات و تقلب بهانه است و اصل نظام اشاره گرفته شده بود، گفت: در همین روزهای اخیر در اصفهان نیز شاهد بودیم که افرادی که توسط ناجا و امنیتی دستگیر شدند،، از کشاورزان نبودند و در زمره افرادی محسوب می‌شدند که از آن سوی مرزها و از استان‌های دیگر مزد و مواجب گرفتند تا خودشان را در لابلای کشاورزان قرار دادند و علیه نیروهای خدوم انتظامی و بسیجیان و سپاهیان تعرض کردند و لذا دشمنان از فرصت‌ها اینگونه استفاده می‌کند لذا بصیرت یعنی اینکه مردم بتوانند اینها را تشخیص دهند.

شریفی نیا گفت: ۹ دی از این جهت اهمیت داشت که مردم خودشان به پا خاستند و راهپیمایی با عظمت ملت ایران بدون اطلاع رسانی دولتی صورت گرفت و مردم خودشان احساس نیاز کردند. ۹ دی در سراسر کشور مشت محکمی در دهان فتنه گران بود و این حرکت یک حرکت خودجوش محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که ملت ما هوشیار هستند و دشمنان ما باید این پیام را بگیرند کسانی که خیال می‌کنند که می‌توانند میان نظام و مردم جدایی بیندازند باید بفهمند که این نظام، نظام مردمی است و لذا ۹ دری یک یوم الله بزرگ محسوب می‌شود که نباید آن را فراموش کرد.

وی ۹ دی را یک معجزه خواند و افزود: هدف دشمنان این بود که طومار انقلاب اسلامی را به طور کامل برچیده شود و خودشان اعلام کردند که کار نظام تمام است و آن سوی آب‌ها و مرزها به همدیگر مژده می‌دادند و فکر می‌کردند که به ایران باز می‌گردند اما ملت بزرگ ما با علم داری نایب امام زمان (عج) مشت محکمی به دهان دشمنان داخلی و خارجی کوبید و آنها را مأیوس کرد مردم ما مشکلات اقتصادی دارند و باید دولت سیاست‌هایش را تنظیم کند تا به نفع مردم باشد اما مردم پای انقلاب هستند.

 

میامی

حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نخستین نماز جمعه زمستان ۱۴۰۰ میامی به میزبانی مسجد جامع با بیان اینکه حماسه ۹ دی برگ زرینی در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران اسلامی است، ابراز کرد: این روز برای ما در واقع یک یوم الله بزرگ است.

وی با بیان اینکه ۹ دی در واقع در تقابل فتنه سال ۸۸ بود که مردم ما حماسه بزرگی را به عنوان معجزه الهی به نمایش گذاشتند، ابراز کرد: این روز نمایش قدرت فکری و تجلی مردم ایران حول و محور ولایت محسوب می‌شود.

امام جمعه میامی بیان کرد: ۹ دی نماد دیانت، بصیرت، دشمن‌شناسی و تکلیف گرایی محسوب می‌شود و به همین دلیل است که دشمنان به دنبال حذف کردن این روز در تاریخ هستند اما این توطئه شأن هم با شکست مواجه شده و ۹ دی در تاریخ ماندگار است.

امام جمعه میامی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های ۹ دی که باعث ناکامی دشمنان بود بصیرت و آگاهی مردم محسوب می‌شود، گفت: از ویژگی‌های حماسه ۹ دی می‌توان به معرفت دینی مردم ایران بصیرت و بلوغ سیاسی ملت و دشمن‌شناسی اشاره کرد که وقتی عده‌ای به مقدسات توهین کردند مردم ما به خاطر امام حسین (ع) و دین در برابر دشمن ایستادند.

صفایی پور با بیان اینکه دیگر ویژگی این روز آن بود که در حماسه ۹ دی، همه آمدند برای اینکه به مقدسات و فرهنگ عاشورا و فرهنگ انتظار لطمه وارد نشود، تاکید کرد: پشتوانه ملت جمهوری اسلامی ایران به حماسه ۹ دی است و لذا امروز ایران با همین پشتوانه و قدرت در عرصه‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کند لذا مسئولان نباید حضور مردم را در طول تاریخ فراموش کنند.

وی افزود: حق مردم این است که بهترین زندگی را داشته باشند چرا که بهترین دین را دارند بهشت را در همین دنیا برای مردم باید فراهم کرد رسیدن به سعادت آخرت از همین دنیا است چرا که مردم وظیفه خودشان را انجام می‌دهند و در صحنه هستند و مسئولان باید حق مردم را ادا کنند تا مشکلات این مردم همیشه در صحنه کاهش یابد.

امام جمعه میامی با بیان اینکه هر که تقوایش بیشتر باشد کرامتش بیشتر است، تاکید کرد: تقوا یعنی خویشتنداری، فرزندانمان را بر اساس تقوا باید رشد کنند تا نگران نباشیم اگر تقوا نباشد از همه چیز باید ترسید.

صفایی پور با بیان اینکه اداره صنعت معدن تجارت سهم بالا و مهمی در معیشت مردم دارد و باید در کنترل قیمت‌ها نظارت ویژه ای داشته باشد، ابراز داشت: با توجه به مشکلات امروزی معیشت اقتصادی و تورم همه مسئولان باید به مشکلات ورود کنند از سوی دیگر باید مشکلات بررسی شود. امروز نباید معادن تعطیل شوند زیرا شهرستان میامی دارای معادن بسیار خوبی دارد و باید این ظرفیت‌ها تقویت شوند.

وی با توجه به هفته ثبت احوال نیز گفت: اینکه بیشترین نام در کشورمان فاطمه و زهرا است نشان می‌دهد که ملت ما با ایمان به خداوند محب اسلام نام محمدی (ص) است و به خاطر شهید سلیمانی‌ها است که خداوند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را حفظ می‌کند.

 

رویان

حجت الاسلام عباس معصومی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع با بیان اینکه اخیراً تهدیدهایی از زبان اسرائیل و آمریکا شنیده می‌شود که دست واشنگتن از آستین تل آویو بیرون زده است، ابراز کرد: دستاورد جنگ ۲۰ ساله آمریکا و لشکر کشی به افغانستان و عراق و کشورهای منطقه چیزی جز شکست و رسوایی نبوده است.

وی با بیان اینکه آمریکا با حضور در منطقه جز فرسودگی نیروهای خود، مشکلات اقتصادی، رسوایی و شکست هژمونی خود، ثمر دیگری ندیده است، افزود: برای همه جهان ثابت شده که به تعبیر قرآن کریم قدرت آنها مانند تار عنکبوت است.

امام جمعه رویان با بیان اینکه اسرائیل و آمریکا در این موقعیت حساس برای حفظ قدرت خود و نامعتبر جلوه دادن فضای مذاکرات و فرار از اقدام نظامی ایران، سخن از مقابله مستقیم اسرائیل علیه ایران می‌کنند که تهدیدی پوچ است، تاکید داشت: انعکاس این اخبار که سه استان کشور شامل بوشهر، هرمزگان و خوزستان درگیر یک حمله نظامی بشوند در واقع امید بستن رژیم صهیونیستی به اعراب حاشیه خلیج فارس محسوب می‌شود که در واقع چیزی جز ناامیدی برای اسرائیل و آمریکا در بر نخواهد داشت.

معصومی به اشاره به ۹ دی ماه و حماسه این روز، تاکید کرد: اهل لغت بهترین معنی را برای فتنه به مسافران کشتی مثال می‌زنند که نفراتی از آن می‌خواهند ناخدا را از بین ببرند و یا او را تسلیم خود نمایند و بصیرت نقطه مقابل این امر محسوب می‌شود چرا که اهل بصیرت از وضعیت و مخاطرات آگاه است و تلاش دارد تا توطئه‌ها را خنثی سازد تا کشتی به ساحل امن برسد.

وی افزود: در سال ۸۸ قصد ظاهری و سنگر ابتدایی دشمنان ابطال انتخابات بود اما در واقع قصد اصلی براندازی نظام اسلامی محسوب می‌شد اما باید دانست که قرار دادن اصل دین به عنوان هدف غایی، در توطئه دشمنان جای مهمی داشت لذا مردم ما با هوشیاری این فتنه‌ها را خنثی و گوش به فرمان ولی فقیه زمان خود در برابر دشمنان ایستادند تا کشتی انقلاب به ساحل امن هدایت شود.

 

منبع: مهر

اشتراک گذاری