امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

بهره برداری از ۱۵ طرح خیرساز نوسازی مدارس استان سمنان در سال جاری

کد خبر: 5452
زمان انتشار: ۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶ بعد از ظهر -
27 بازدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان؛

بهره برداری از ۱۵ طرح خیرساز نوسازی مدارس استان سمنان در سال جاری

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: ۱۵ طرح این اداره کل با همراهی خیران نوعدوست استان تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود.

 

سعید هژبری روز شنبه به رسانه ها افزود: خیران در ۴۲ طرح نوسازی مدارس استان سمنان مشارکت دارند که ۱۵ طرح از این تعداد تا پایان امسال قابل بهره برداری است.

 

وی یادآور شد: در استان سمنان ۸۶ طرح در دست احداث است که ۴۲ تا از این طرح ها مربوط به طرح های خیری است که ۱۵ طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

هژبری گفت: با توجه به این که بودجه دولتی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ۲۵ درصد کاهش داشت،  اولویت در سال آینده با طرح های خیری است که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارند.

وی خاطرنشان کرد که رویکرد اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان  بر مکان یابی دقیق و بر اساس  نیازسنجی دقیق برای احداث مدارس است.

وی با اشاره به نحوه کمک خیرین اظهارداشت: کمک های خیرین در سطح کلان و خرد صورت می گیرد که سطح کلان شامل ساخت حداقل ۳۰ درصد یک مدرسه و یا پرداخت هزینه ساخت آن از سوی خیرین مدرسه ساز است.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان‌سمنان خاطرنشان کرد: همچنین عموم مردم در قالب طرح های مختلف مانند طرح «آجر به آجر» با پرداخت مبالغ اندک در امر ساخت مدرسه سهیم هستند.

هژبری ابراز داشت: تهیه تجهیزات و کمک به تعمیر و بازسازی مدارس از جمله فعالیت های خیرین است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری