امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

مصرف ۵۱ درصد انرژی استان سمنان در بخش‌های تولیدی ۳ شهرستان‌

کد خبر: 5477
زمان انتشار: ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱ بعد از ظهر -
32 بازدید

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان؛

مصرف ۵۱ درصد انرژی استان سمنان در بخش‌های تولیدی ۳ شهرستان‌

 

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان در دیدار با عباس گلرو نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۱ درصد انرژی برق استان در بخش‌های تولیدی شهرستان‌های سمنان و سرخه و مهدیشهر مصرف می‌شود.

 

سید محمد حسینی نژاد گفت: ۴۳ درصد انرژی استان سمنان در صنعت و هشت درصد در بخش کشاورزی و صرف فعالیت های تولیدی این سه شهرستان می شود.

 

وی با بیان این که از شرکت توزیع برق استان سمنان شاخص های کمی برق گذر کرد و بیشتر به دنبال کیفی سازی آن است اضافه کرد: سمنان با کمترین میزان تلفات شبکه های توزیع برق، یکی از استان های ممتاز در زمینه این شاخص کیفی است.

وی با اشاره به این که در قالب طرح بهارستان، اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق روستائی در دستور کار شرکت توزیع برق استان سمنان قرار دارد افزود: ضریب نفوذ برق در استان ۱۰۰ درصد است و برای نگهداری تاسیسات توزیع برق، نیاز است که منابع مورد نظر این بخش مدنظر باشد.

حسینی نژاد به موضوع رمزارزهای غیرمجاز اشاره کرد و یادآور شد: یکی از دلایل افزایش مصرف برق در استان، استخراج رمزارز غیرمجاز است که نیاز است با توجه به موانع و کاستی های تولید برق و محدودیت های سوخت نیروگاه ها، برای سوء‌استفاده‌کنندگان از این دستگاه ها، تدابیر لازم اتخاذ شود.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر مساله‌ای ضروری برای توسعه است.

عباس گلرو روز یکشنبه در این دیدار با سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان با بیان این که در حوزه انرژی، رویکرد دنیا به سمت انرژی های پاک است گفت: با توجه به وجود بسترهای لازم برای بهره مندی مناسب از انرژی های تجدیدپذیر و در راستای مباحث زیست محیطی، استفاده از این انرژی محسوس و یک ضرورت است.

وی با بیان این که ظرفیت بهره گیری از انرژی خورشیدی در استان سمنان بسیار بالاست تصریح کرد: به مساله استفاده از انرژی خورشیدی باید بیش از پیش توجه کرد و با بهره مندی از ظرفیت های ملی و داخلی و همچنین استفاده مطلوب از سرمایه گذاران، این بخش را به نحوی شایسته تر توسعه داد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع رمزارزها و استفاده غیرمجاز از آن، یک موضوع مهم است که باید مدیریت کرد و با ورود مجلس به این بحث اساسی، باید در راستای مسئولیت های قانونی، برای این معضل اقدام جدی صورت گیرد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری