امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

اشتغال صرفا شغل دولتی و پشت میز نشینی نیست

کد خبر: 5530
زمان انتشار: ۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳ بعد از ظهر -
27 بازدید

استاندار سمنان؛

اشتغال صرفا شغل دولتی و پشت میز نشینی نیست

 

استاندار سمنان گفت: ثبت نام و بررسی شرایط به منظور تامین مسکن برای شهروندان استان سمنان در حال انجام است و تاکنون ۴۵۰ هکتار از اراضی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن آماده سازی شده است.

 

سید محمد رضا هاشمی عصر سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی جوانان، اشتغال، ازدواج و مسکن را اولویت‌های اصلی حوزه جوانان استان سمنان خواند و بیان کرد: ایجاد فرصت شغلی، تسهیل در ازدواج و تامین مسکن اولویت‌های اصلی حوزه ساماندهی امور جوانان استان هستند.
وی ایجاد فرصت‌های شغلی را ضرورت کشوری خواند و ادامه داد: ایجاد فرصت شغلی مناسب برای جوانان و نیروی کار داخل استان در راستای پیگیری و بهبود امور متقاضیان کار، جذب در واحدهای صنعتی و تولیدی با اولویت جوانان از ضرورت هایی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.
هاشمی مهارت‌آموزی در حوزه کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در استان سمنان را اقدامی مطلوب خواند و گفت: اقدام های مختلف در زمینه اشتغال باید بر اساس اولویت جوانان استان پیگیری و انجام شود.
وی تصریح کرد: در دهه اول انقلاب، دانشگاه های ما آموزش محور، سپس پس از آن پژوهش محور شدند، اما در حال حاضر که مهارت‌آموزی و کسب و کار نیاز جامعه است، نگاه دانشگاه ها باید مهارت ‌محور باشد.
استاندار سمنان با بیان اینکه اشتغال صرفا شغل دولتی و پشت میز نشینی نیست، تصریح کرد: در برخی از نقاط جغرافیایی استان امروز برای نیروهای جوان استان کار با حقوق کارگری وجود دارد.
وی اضافه کرد: برخی از مجموعه های تولیدی استان امروز به دلیل نبودن نیروی کار کارگری در داخل استان، از خارج از استان تامین نیرو انجام می دهند که این مهم باید به صورت ویژه پیگیری و برطرف شود.
استاندار سمنان در پایان با بیان اینکه نرخ بیکاری در برخی از نقاط جغرافیایی استان از میانگین ‌کشوری بسیار پایین تر و در برخی از نقاط استان خیلی بالاتر است، گفت: کارگروه اشتغال و ستاد ساماندهی جوانان باید پیگیر باشند تا نرخ میانگین بیکاری استان در کل استان و به صورت نقطه ای و جغرافیایی به یک اندازه بوده و تفاوت نداشته باشد.

 

منبع: استانداری سمنان

اشتراک گذاری