امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی با راه اندازی کارخانه ایران تایر مهدیشهر

کد خبر: 5549
زمان انتشار: ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵ بعد از ظهر -
344 بازدید

استاندار سمنان؛

ایجاد ۲۰۰۰ فرصت شغلی با راه اندازی کارخانه ایران تایر مهدیشهر

 

استاندار سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی برای تحقق یکی از مصوبات سفر رییس جمهور به استان گفت: راه‌اندازی خط تولید جدید در مهدیشهر به همت بنیاد مستضعفان پیرو سفر آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور ۲ هزار شغل ایجاد می‌کند.

 

به گزارش ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز پنجشنبه در نشست تخصصی با محمد زیار معاون بنیاد مستضعفان کشور با موضوع احیای کارخانه تولیدی پاکریس مهدیشهر و راه اندازی خط تولید ایران تایر در این مجموعه در سالن جلسات غدیر استانداری افزود: احیای این واحد تولیدی در مهدیشهر و راه اندازی خط تولید ایران تایر در این مجموعه، از مصوبات سفر رییس ‌جمهور به استان سمنان است.

 

وی یادآور شد: این واحد تولیدی در زُمره واحدهای راکد غیرفعالی است که در جهت احیا و راه اندازی آن اقدام خواهد شد.

استاندار سمنان تاکید کرد: با راه اندازی این واحد و استقرار خط تولید ایران تایر،  بالغ بر ۲ هزار نفر فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مجموعه و ظرفیت فرصت شغلی  آن برای آینده استان سمنان تحولی بسیار مطلوب در حوزه اقتصاد و اشتغال است، اضافه کرد: اقدامات لازم در خصوص تامین سهم استان در بحث تامین منابع مالی مورد نیاز این واحد تولیدی در دستور کار قرار دارد.

در این نشست مسوولان دستگاه های اجرایی مرتبط با این مصوبه سفر رییس جمهور حضور داشتند و وظایف و تکالیف قانونی و نیازهای مربوطه مشخص و بر همگرایی همه بخش ها برای تحقق این مصوبه کارساز در زمینه اشتغال تاکید شد.

رییسی در برنامه های سفر روز ۱۳ آبان ۱۴۰۰ به استان سمنان از واحد تعطیل نساجی پاکریس در شهرستان مهدیشهر بازدید کرد و مقرر شد بنیاد مستضعفان در این واحد خط تولیدی ایران تایر راه اندازی کند.

کارخانه نساجی پاکریس مهدیشهر با ۳۵ هکتار مساحت و ۱۲ هکتار فضای مسقف، در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف، تعطیل شده و بلااستفاده مانده است.

کارخانه پاکریس مهدیشهر زمانی قطب تولیدات منسوجات کشور بود و به دلیل مسایل مدیریتی، فقدان حمایت از تولیدات داخلی و مشکلات سرمایه گذار سال هاست به تعطیل است، این مجموعه تولیدی ۳۵ هکتاری زمانی بانی اشتغال بیش از چهار هزار نفر بود.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری