امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

شروع فعالیت سامانه جستجوی شغل در استان سمنان

کد خبر: 5579
زمان انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵ بعد از ظهر -
34 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان؛

شروع فعالیت سامانه جستجوی شغل در استان سمنان

 

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: سامانه جستجوی شغل ویژه کارفرمایانی است که به دنبال نیروی کار هستند.

 

به گفته وی، سامانه جستجوی شغل به همه کاریابی‌ها متصل است و تامین نیروی کار را تسهیل می‌کند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین اعتبارات توسعه مشاغل خانگی این استان را ۳۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت:تا کنون ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این اعتبار معادل ۲۹ درصد پرداخت شده است.

غنیان اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی استان سمنان را هم ۳۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این بخش استان سمنان با پرداخت ۹۴ درصدی این اعتبار در صدر جدول کشور قرار دارد.

غنیان همچنین با بیان اینکه تاکنون ۳۰ درصد سهمیه تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است از صاحبان مشاغل خواست برای دریافت این تسهیلات ۱۲ درصدی اقدام کنند.

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان هم در این جلسه بر تحقق صد درصدی تعهدات اشتغال در استان تا پایان سال تاکید کرد.

هاشمی  با بیان اینکه امسال ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با همکاری ۳۹ دستگاه اجرایی در استان تعهد شده است گفت: تا کنون ۸۴۰۰ شغل ایجاد شده که معادل ۸۱ درصد تعهدات است.

استاندار سمنان گفت: همه دستگا‌های اجرایی موظفند تا پایان امسال نسبت به تعهدات کامل اشتغال اقدام کنند.

هاشمی سرمایه گذاری در مشاغل خانگی و گردشگری را در رونق اقتصادی استان مهم دانست و افزود: بانک‌ها پرداخت تسهیلات در زمینه اشتغال را تسریع کنند.

ایجاد اشتغال برای معتادان بهبود یافته و فراخوان صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 

کارفرمایان و کارجویان محترم برای استفاده از سامانه جستجوی شغل می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند

سامانه جستجوی شغل (mcls.gov.ir)

اشتراک گذاری