امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

ساخت سه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید ۳۰ مگاوات برق در استان

کد خبر: 5617
زمان انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳ بعد از ظهر -
30 بازدید

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان؛

ساخت سه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید ۳۰ مگاوات برق در استان

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان با اشاره به ساخت سه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید ۳۰ مگاوات برق در این استان گفت: نیروگاه‌های خورشیدی هر کدام دارای ظرفیت تولید ۱۰ مگاوات برق هستند.

 

سید علی‌اکبر صباغ روز دوشنبه با اشاره به فراهم بودن شرایط احداث نیروگاه‌های خورشدی در تمام شهرستان‌های استان سمنان به رسانه ها ابراز داشت: سمنان در طول سال حدود ۳۲۰ روز آفتابی دارد که این امر ظرفیت بسیار مناسبی به منظور ایجاد نیروگاه‌های خورشدی محسوب می‌شود.
وی افزود: تاکنون بیش از ۲۴ مگاوات تولید برق از طریق نیروگاه‌های تولید برق مقیاس‌کوچک در مناطق مختلف این استان توسط بخش خصوصی ظرفیت‌سازی شده است.
صباغ اضافه کرد: تولید انرژی از طریق انرژی‌های نو در سمنان به تناسب کل تولید برق این استان، بیش از یک درصد است.
وی ادامه داد: نهادها و سازمان‌های دیگر نیز مانند استانداری و سازمان جهادکشاورزی استان سمنان به منظور احداث نیروگاه‌های خورشیدی در زمینه‌های مختلف مانند آماده‌سازی شرایط واگذاری زمین به متقاضیان با شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان همکاری و تعامل داشته‌اند.
بر اساس گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان، سرمایه‌گذاری در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی توسط بخش خصوصی و با تضمین وزارت نیرو مبنی بر خرید برق تولیدی صورت می‌پذیرد.
وی گفت: سازمان ساتبا به عنوان سازمان متولی نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور به منظور جلب مشارکت سرمایه‌گذاری، با عقد قرارداد خرید تضمینی برق تولیدی بخش خصوصی را به صورت تضمینی خریداری می‌کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان، نیروگاه‌های مقیاس‌کوچک گازی نیز از دیگر فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این استان معرفی کرد.
نخستین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان سمنان سال ۹۷ در شهرستان دامغان با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.
این نیروگاه شامل چهار هزار و ۱۰۴ پنل خورشیدی پلی کریستال و ۱۸ اینورتور است که در زمینی به مساحت ۲۰ هزار و ۱۵۰ متر مربع احداث شد و ظرفیت تولید سالانه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات ساعت برق دارد.

 

اشتراک گذاری