امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

رتبه نخست پدافند غیرعامل استان سمنان در کشور

کد خبر: 5650
زمان انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳ بعد از ظهر -
47 بازدید

استاندار سمنان؛

رتبه نخست پدافند غیرعامل استان سمنان در کشور

 

استاندار سمنان گفت: ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری در برابر خطرات و تهدیدات، از اولویت‌های ما در بحث پدافند غیرعامل در حوزه استان است.

 

سید محمدرضا هاشمی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری در برابر خطرات و تهدیدات، از اولویت‌های ما در بحث پدافند غیرعامل در حوزه استان است.

 

وی افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر مدیران کشور اهمیت پدافند را به معنای واقعی درک نکنند ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به کشور وارد خواهد شد.

استاندار سمنان با بیان اینکه مؤلفه مراقبت از سلامت و تأمین امنیت مردم، در بحث پدافند غیرعامل بسیار دارای اهمیت است که باید به آن توجه شود گفت: حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، سایبری، زیرساختی، انرژی و غذا و دارو، در بحث پدافند غیرعامل دارای اهمیت بسیار و تعیین‌کننده است.

هاشمی تأکید کرد: استان سمنان دارای نقاط حساس و بسیار مهمی است که اهمیت اقدامات پدافندی را بیش از پیش نمایان می‌سازد؛ بنابراین آمادگی کامل و به صورت دائمی باید در بین دستگاه‌های اجرایی استان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه پدافند غیرعامل پیش‌بینی بر پیشگیری ارجحیت دارد افزود: ما باید نسبت به تهدیدات و خطرات احتمالی دشمنان شناخت کافی داشته و برای آن‌ها پیش‌بینی‌های لازم را قبل از رسیدن به مرحله پیشگیری، داشته باشیم.

استاندار سمنان با تأکید بر اینکه دشمن امروز توان مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد گفت: طبیعتاً دشمن در حوزه‌های دیگر همچون زیستی، سایبری و اقتصادی و سایر موارد نسبت به دسیسه‌چینی اقدام می‌کند که امروز نیز شاهدیم جنگ اقتصادی را علیه کشور راه‌اندازی کردند.

هاشمی خاطرنشان کرد: استان سمنان باید در بحث عملیاتی نمودن دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل، رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد.

منبع : استانداری سمنان

اشتراک گذاری