امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

طراحی های نوآورانه دشمن سبب قبح‌شکنی و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه می شود

کد خبر: 5777
زمان انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹ بعد از ظهر -
37 بازدید

دبیر شورای سیاست گذاری حجاب و عفاف کشور در سمنان؛

طراحی های نوآورانه دشمن سبب قبح‌شکنی و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه می شود

 

 دبیر شورای سیاست گذاری حجاب و عفاف کشور گفت: طراحی های نوآورانه دشمن سبب قبح‌شکنی و عادی‌سازی بی‌حجابی در جامعه می شود و مقابله با آن نیازمند انجام فعالیت های ترویج عفاف و حجاب خلاف مسیر دشمنان است.

 

مهدی رضاییان روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر بیان کرد: در هیچ موضوعی به اندازه عفاف و حجاب قانون و مصوبات کامل و غنی وجود ندارد و نقشه مهندسی فرهنگی کشور نیز با توجه به غنی بودن آن باید توسط شورای فرهنگ عمومی استان ها پیاده سازی شود.

 

وی با اشاره به مراحل مهم حفظ و ترویج عفاف و حجاب در جامعه افزود: نخستین مرحله آن توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب و برآورد میزان خسارت انسانی و فرهنگی بی توجهی به این موضوع مهم است.

رضاییان ادامه داد: در گام دوم وضعیت سنجی عفاف و حجاب در کشور و جامعه به وسیله نظرسنجی، مشاهدات میدانی در سطوح مختلف محلی تا ملی است تا بتوان وضعیت آینده این موضوع را مورد توجه و تمرکز قرارداد.

دبیر شورای سیاست گذاری حجاب و عفاف کشور ابرازداشت: کارگروه بررسی و رصد وضعیت فعلی و پیش بینی مستمر آینده باید تشکیل شود تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

رضاییان اظهارداشت: وجود رویکرد واحد برای فعالیت مدیران و ایجاد وحدت میان مدیران میان‌رده با توجه به ضرورت همراهی این مدیران باید شکل گیرد و در گام چهارم بعدی نیز به بررسی علل وضع موجود و زمینه های آن با توجه به طراحی های نوآورانه دشمن باید پرداخت.

رضاییان تصریح کرد: گام آخر نیز ارائه راهکارهای مناسب و نزدیک شدن به اهداف در زمانبندی های مختلف است که سه راهکار فرهنگی به عنوان وسیع ترین راهکار، اقدامات سلبی و مقابله ای‌، با توجه به فعالیت افراد کمک کننده به جریان بی حجابی با منافع سیاسی و اقتصادی و اقدام مدیریتی و نظارتی است.

وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی اصلی مانند صداوسیما، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش عالی امور مربوطه را در دست گیرند.

دبیر شورای سیاست گذاری حجاب و عفاف کشور یادآورشد: سهم محدود بوستان های اختصاصی بانوان در کشور، افزایش تولید مستند براساس پرونده های دادگستری موجود در استان ها، تولید نماهنگ با محوریت بانوان، به صفر رساندن واحدهای صنفی بدون مجوز مانند فعالیت موسیقی های زیرزمینی، آرایشگاه ها، باشگاه ها و مراکز تربیت سگ، باید مورد توجه قرارگیرد.

رضاییان بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت در حوزه عفاف و حجاب و نظارت بر فعالیت اصناف اثرگذاری فرهنگی بسیاری دارد و دستگاه های اجرایی در کنار وظایف فضای حقیقی در فضای مجازی همان وظایف را دارند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری