امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

اولین آزمون اقوامی پناه در فرمانداری سمنان؛ پیاده راه امام خمینی سمنان؟!!

کد خبر: 5907
زمان انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱ بعد از ظهر -
19 بازدید

اولین آزمون اقوامی پناه در فرمانداری سمنان؛

پیاده راه امام خمینی سمنان؟!!

 

گویا کش و قوس ها همچنان پیرامون پیاده راه امام خمینی سمنان ادامه داره تا جایی که برخی از گزارش های مردمی ارسال شده به پایگاه خبری پیام گوی سمنان حاکی از آن است که برخلاف آخرین مصوبه شورای ترافیک شهرستان سمنان، مسیرهای فرعی به پیاده راه امام باز شده و همچنین پارکینگ های خودرو در این خیابان فعال شدند و گویا قرار است تابلو ورود ممنوع ابتدای خیابان را بردارند!!!

 

۱۷ آبان ۱۴۰۰ بود که پس از اعتراضات شدید مردمی پیرامون تصمیم خودسرانه یک عضو شورای شهر مبنی بر بازگشایی محور پیاده راه امام خمینی (ره) به روی وسایل نقلیه، شورای ترافیک شهرستان سمنان به ریاست صمیمیان سرپرست سابق فرمانداری سمنان جلسه ای تشکیل داد و مصوبات زیر را برای این محور تصمیم گیری کرد:

 
  • از ۱۷ آبان ۱۴۰۰ به مدت ۴ ماه تردد خودرو های شخصی به پیاده راه امام ممنوع است و  شهرداری سمنان متعهد گردید تا ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ تمام نواقص طرح و زیرساخت هایی که می بایست شهرداری بر اساس طرح و صورتجلسه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ شورای ترافیک شهرستان انجام دهد را به سرانجام برساند.
  • در طول این ۴ ماه فقط تاکسی و تاکسی تلفنی آرم دار از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب مجاز به عبور از این پیاده راه هستند و همچنین ماشین های باربری مغازه ها از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح و ساعت ۳ تا ۵ عصر اجازه رفت و آمد دارند.
  • تردد خودروهای اسنپ و سایر وسایل نقلیه مطلقا ممنوع می باشد، همچنین پارک در دو طرف خیابان امام برای تمام وسیله های نقلیه مطلقا ممنوع است
  • پس از ۴ ماه و انجام تعهدات از سوی شهرداری سمنان، مجددا این موضوع در شورای ترافیک شهرستان بررسی و تصمیم گیری نهایی انجام خواهد شد.

پس از این مصوبات بود که مرتضی نژاد شهردار سمنان در مصاحبه ای گفت: شهرداری متعهد به انجام اقدامات لازم در خصوص پیاده راه امام خمینی (ره) است

محمد شریف ابراهیمی دادستان مرکز استان نیز با تاکید بر مصوبات شورای ترافیک گفت: مسؤولان باید به جد پیگیر اجرای مصوبه شورای ترافیک باشند.

دادستان مرکز استان افزود: وقتی مصوبه قرائت شد، دیدیم امر درستی است و حقی را از کسی ضایع نمی‌کند و تصمیم بر این شد که مصوبه اجرا شود و مسؤولان نباید منفعل عمل کنند؛ به کسبه هم گفتیم نگرانی‌تان بی‌جاست؛ چون به‌صورت محدود اقداماتی در این خیابان انجام می‌شود و اگر زیرساخت‌ها نقصی دارد، تکمیل خواهد شد.

حالا باید دید اقوامی پناه سرپرست جدید فرمانداری سمنان در مقابل خواسته اکثریت شهروندان سمنان مبنی بر پیاده راه ماندن این محور چه اقداماتی را اجرایی خواهد گرفت؟!!

پ ن ۱: هاشمی استاندار سمنان نیز بر لازم الاجرا بودن مصوبات شورای ترافیک پیرامون این محور تاکید کرده بود و در آستانه سفر رییسی رییس جمهور به سمنان در اظهار نظری دیگر گفته بود در بحث پیاده راه خیابان امام(ره) رضایت اکثریت مردم سمنان در این خصوص تامین شود.

پ ن ۲: این در حالی است که در نظرسنجی های صورت گرفته در شبکه های مجازی حدودا ۸۰ درصد از مردم به پیاده راه شدن کامل این محور رای داده بودند و  شهروندان سمنانی در گذشته کارزاری راه انداختند که در آن با امضای بیش از ۲۵۰۰ نفر از دادستان خواسته بودند تا با بسته شدن این محور به روی وسایل نقلیه مانع از حیف و میل شدن بیت المال شوند و با افراد خاطی برخورد شود.

پ ن ۳: آیا شهرداری سمنان در فاصله ۴۵ روز مانده به پایان مهلت ۴ ماهه مصوبه شورای ترافیک، تعهدات خود را انجام داده است؟

پ ن ۴: آیا شش عضو شورای شهر که در بیانیه ای مخالفت خود را با بازگشایی این محور به روی خودرو ها اعلام کرده بودند، اکنون فعالیت اجرایی شهرداری در این محور را رصد کرده اند؟

اشتراک گذاری