امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

برای اولین بار معبری به نام یک «جانبخش» نامگذاری شد

کد خبر: 5932
زمان انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱ بعد از ظهر -
43 بازدید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان ؛

برای اولین بار معبری به نام یک «جانبخش» نامگذاری شد

 

دکتر قدس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: پس از مکاتبات و پیگیری های مجدانه فعالان اهدای عضو و همکاری و مساعدت ویژه استانداری سمنان و نیز بذل توجه اعضای شورای اسلامی شهر سرخه، کوچه هجرت  سرخه به نام جانبخش” حسین رسولی” تغییر نام یافت تا الهام بخش همگان در کمک به نیازمندان و کاستن از درد و رنج بیماران باشد.

 

دکتر کتایون نجفی زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان نیز ضمن قدردانی از اقدام شایسته شورای اسلامی شهر سرخه به خاطر پیش قدم شدن در ترویج فرهنگ اهدای عضو افزود: بی شک نام گذاری مکان ها، بوستان ها و معابر عمومی به نام اهداکنندگان عضو،ضمن زنده نگهداشتن نام و یاد این جانبخشان، در ترغیب مردم به مشارکت فعالتر در این عرصه اثرگذار خواهد بود.

 

وی همچنین از تلاش و پیگیری های  فعالان اهدای عضو استان سمنان به ویژه دکتر قدس سرپرست دانشگاه و نیز سرکار خانم مریم همتی مسئول تیم هماهنگ کنندگان فراهم آوری اعضای پیوندی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان قدردانی کرد.

زنده یاد حسین رسولی ۲۶ ساله، از اهالی شهرستان سرخه آذر امسال در پی حادثه مرگ مغزی جان به جان آفرین تسلیم کرد و خانواده نیک اندیش ایشان، اعضا حیاتی اش را به  بیماران در صف پیوند هدیه کردند تا روشنی بخش زندگی پر رنج آنان باشد.

روحش شاد و یادش ماندگار

منبع: جماران

اشتراک گذاری