امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

افزایش نگران‌کننده تلفات جاده‌ای در سمنان، شاهرود و دامغان

کد خبر: 5966
زمان انتشار: ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۹ بعد از ظهر -
34 بازدید

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان؛

افزایش نگران‌کننده تلفات جاده‌ای در سمنان، شاهرود و دامغان

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان روند صعودی تلفات جاده‌ای در جاده‌ای این استان و خصوصا در دو شهرستان شاهرود و دامغان را نگران‌کننده توصیف کرد.

 

مهدی حمیدی در شورای ترافیک این استان ضمن انتقاد از عدم کارایی برخی اقدامات برای کاهش تلفات جاده‌ای اظهار کرد: افزایش تصادف در محورهای مواصلاتی استان و به‌ویژه در مرکز استان و شهرستان‌های شاهرود و دامغان نگران‌کننده است، لذا باید فرمانداران و شهرداران به این مقوله توجه جدی نموده و دغدغه‌مندتر از گذشته، این مهم را پیگیری کنند .

 

وی با اشاره به عوامل چندگانه موثر در وقوع تصادفات تصریح کرد: وضعیت خودروها، جاده و محورهای مواصلاتی، کمبود مراکز رفاهی و خدماتی در سطح محورهای مواصلاتی و همچنین شرایط جسمی و ذهنی رانندگان از مهمترین عوامل ایجاد تصادف در استان سمنان است.‌

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به هزینه‌های انجام شده برای کاهش تصادفات افزود: در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و دامغان توسط شهرداری‌ها با صرف هزینه‌های زیاد، دوربین‌های متعددی نصب گردیده است؛ فلذا اگر این دوربین‌ها در نهایت منتج به کاهش تصادفات و فوتی‌ها نبوده و اثربخش نباشد نصب آن توجیهی ندارد .

حمیدی با بیان اینکه ما در قبال جان مردم مسئولیم ادامه داد: اگر دوربینی امکان ثبت تخلف دارد باید در راستای کاهش تخلفات و تصادفات از آن استفاده شود .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه  باید حساسیت مردم برای رعایت مقررات افزایش یافته و فرهنگ‌سازی مناسب در این خصوص انجام شود از شهرداران این استان خواست: با مشارکت پلیس راهور در شهرستان‌های استان نسبت به شناسایی، احصاء و رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام کنند.

وی ضمن تاکید بر مسوولیت مهم شهرداری‌ها در این بخش اضافه کرد: مسئله ترافیک وحفظ جان مردم نیز از ملاک‌های ارزیابی شهرداران استان است . همچنین شهرداران موفق در امر کاهش تصادفات در سطح استان، معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

وی در همین ارتباط عنوان کرد: ارزیابی عملکرد شهرستان‌های استان در شورای ترافیک در دستور کار اولین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان در سال  ۱۴۰۱ قرار گیرد .

این عضو شورای ترافیک استان از شهرداران این استان خواست: کاهش تصادفات و حفظ جان شهروندان در دستور کار مدیریت شهری در سطح استان باشد .

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری