امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

اخذ تاییدیه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه کشور برای بیمارستان دوم دامغان

کد خبر: 5976
زمان انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰ بعد از ظهر -
43 بازدید

فرماندار دامغان؛

اخذ تاییدیه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه کشور برای بیمارستان دوم دامغان

 

فرماندار دامغان گفت: تاییدیه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه کشور برای ایجاد و احداث بیمارستان دوم دامغان اخذ شده است و به زودی کلنگ زنی آن انجام می‌شود.

 

مهدی بندرآبادی عصر جمعه در سخنانی در جمع مردم در مصلی امام خمینی (ره) دامغان گفت: درخواست مهم و طولانی مدت مردم دامغان در زمینه بهبود وضعیت بهداشت و درمان شهرستان بود که این مطالبه طی سال های اخیر به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: طبق پیگیری‌های نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد تا صرف نظر از جمعیت ساکن در دامغان، به دلیل قرار داشتن در مسیر عبور میلیونی زائران امام رضا (ع) و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و بروز تصادفات رانندگی، این بیمارستان احداث شود.

بندرآبادی اظهار داشت: به لطف خدا و پیگیری مسوولان، در بودجه ۱۴۰۰،ضرورت احداث بیمارستان دوم دامغان به شرط گرفتن موافقت کمیسیون ماده ۲۳ گنجانده شد.

وی افزود: اعضای کمیسیون ماده ۲۳ که متشکل از معاونان و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه است، دلایل احداث بیمارستان دوم دامغان را پذیرفتند و در سفر آیت الله رییسی رییس جمهور به سمنان، تسریع در بررسی و تصمیم گیری کمیسیون در مصوبات سفر قرار گرفت.

بندرآبادی اضافه کرد: استاندار سمنان نیز در این پیگیری طی جلسات با کارشناسان مربوطه، در سفر شخصی به تهران، امضاهای لازم را اخذ کرد و گام اصلی اجرای مصوبه برای احداث بیمارستان دوم دامغان برداشته شد.

وی افزود: با پیگیری نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تلاش می‌کنیم تا در بودجه ۱۴۰۱ اعتبار مورد نظر برای ساخت منظور شود تا بتوانیم هر چه سریع‌تر، زمان کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی را اعلام کنیم.

بندرآبادی اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای ساخت بیمارستان دوم در کمربندی سابق و در فاصله میدان امام رضا (ع) به سمت حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان به مساحت ۲.۵ هکتار در نظر گرفته شد.

فرماندار دامغان گفت: اقدام‌های لازم برای تغییرات ساختمانی کلینیک براداران رضایی دامغان برای ایجاد بیمارستان ۵۰ تختخوابی نیز در دستور کار است و پیگیر هستیم تا این امر نیز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری