امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

قلعه‌بالا و رضاآباد دو روستای موفق در جذب گردشگر

کد خبر: 6084
زمان انتشار: ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷ بعد از ظهر -
39 بازدید

استاندار سمنان؛

قلعه‌بالا و رضاآباد دو روستای موفق در جذب گردشگر

 

استاندار سمنان از تجربه موفق دو روستای قلعه‌بالا و رضاآباد در جذب گردشگر به عنوان یک تجربه گران‌سنگ نام برد و خواستار انتقال تجربیات این دو روستا به دیگر روستاهای مستعد شد.

 

سیدمحمدرضا هاشمی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر ( نوروز ۱۴۰۱) استان سمنان  به موفقیت دو روستای شاهرود در جذب گردشگر پرداخت و اظهار کرد: روستاهای قلعه بالا و رضا آباد توانستند به خوبی در زمینه جذب گردشگر و ایجاد رونق اقتصادی عمل کنند که نیاز است این تجریه موفق به سایر روستاهای استان نیز منتقل شود.

 

استاندار سمنان گفت: روستاهای هدف گردشگری و سایر روستاهای سطح استان که از اماکن تاریخی و گردشگری برخوردار هستند می توانند به منظور اشتغال زایی، ارتقاء اقتصاد روستایی و افزایش ماندگاری مسافر، به معرفی روستا در مسیر دید مسافران بپردازند.

رئیس ستاد خدمات سفر استان اضافه کرد: استان سمنان با تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری و تاریخی خود باید به صورت جامع، مدون و در قالب ایده‌ها و طرح‌های نو و از طریق فضای رسانه‌ای، شبکه‌های اجتماعی و سایر حوزه‌ها، در کشور معرفی شود.

وی ادامه داد: در مصوبات ستاد هماهنگی خدمات سفر استان، باید با اقدامات مناسب در بحث گردشگری، افزایش مدت ماندگاری مسافر، ایجاد رونق اقتصادی و کاهش میزان تصادفات در راه‌های مواصلاتی استان تحقق یابد.

هاشمی تصریح کرد: بسترهای مناسب از قبیل راه‌های مواصلاتی مطلوب و تعدد اثرهای گردشگری و تاریخی ثبت شده و … در استان برای جذب گردشگر و افزایش مدت ماندگاری مسافر مهیاست که‌ نیاز به برنامه ریزی و اقدامات مناسب عملیاتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: زیباسازی ورودی شهرها به منظور ترغیب و جذب مسافران برای حضور در داخل شهرهای استان و ارتقاء اقتصاد شهری، امری ضروری است.

استاندار سمنان افزود: یکی از راه های ترغیب و تشویق مسافران عبوری از استان برای حضور در داخل شهرها و بازدید از اماکن گردشگری و ارتقاء اقتصاد شهری، نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی و معرفی این اماکن در راه های مواصلاتی و معابر ورودی شهرهاست.

دو روستای قلعه‌بالا و رضاآباد در شهرستان شاهرود با اجرای طرح های گردشگری و ساخت بوم‌گردی در چند سال اخیر به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری استان تبدیل و صنعت گردشگری در این دو روستا از رونق بسیاری برخوردار است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری