امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

پیگیری جدی برای اجرایی شدن پروژه قطار برقی تهران –مشهد

کد خبر: 6151
زمان انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹ بعد از ظهر -
38 بازدید

استاندار سمنان؛

پیگیری جدی برای اجرایی شدن پروژه ‌قطار برقی تهران –مشهد

 

استاندار سمنان از تلاش‌های جدی این استان برای اجرایی شدن پروژه برقی‌شدن قطار تهران –مشهد به عنوان یکی از پررفت‌آمدترین محورهای ارتباطی در کشور که بخش عمده آن در استان سمنان واقع شده، نام برد.

 

سیدمحمدرضا هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخیرا کارگروه زیارت با حضور رئیس‌جمهور در خراسان رضوی برگزار و در آنجا نیز بر ضرورت اجرایی شدن این پروژه مهم تاکید شد.

 

وی با بیان اینکه بخش عمده محور تهران مشهد در استان سمنان واقع شده افزود: استان سمنان به عنوان بین‌الحرمین بین دو استان زیارتی قم و خراسان رضوی واقع شده و از همین رو اجرای پروژه‌های ارتباطی این استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

استاندار سمنان راه‌اندازی قطار سریع‌السیر تهران – مشهد را ضروری خواند و گفت: استانداری سمنان اجرای این پروژه را با جدیت پیگیری کرده و همچنان یکی از اولویت های استان در حوزه خطوط ارتباطی و ریلی است.

هاشمی ادامه داد: این پروژه و بحث فرونشست ها نیز هم از طریق ریاست جمهوری و هم از طریق راه آهن شمال‌شرق پیگیری شده است.

وی با اشاره به دستور استاندار در خصوص بازدید کارشناسان از فرونشست‌های مناطق جنوبی استان که خطوط ریلی نیز در نزدیکی آن واقع شده گفت: فرونشست‌ها یکی از دغدغه‌های اساسی استانداری سمنان است و در همین ارتباط از محل بازدید و شرایط و خطرات ناشی از آن به تهران و راه آهن شمال‌شرق یک نیز گزارش شد.

این مقام ارشد اجرایی از برداشت بی رویه آب های زیرزمینی به عنوان یکی از عوامل موثر در ایجاد فرونشست ها نام برد و افزود: در چند دهه قبل با حفر ۵۰ متر می شد در برخی از این مناطق به آب رسید اما امروز این مهم به بیش از ۳۰۰متر رسیده است.

وی با اشاره به کمبود منابع آبی در استان گفت: اولویت نخست ما در بحث منابع آبی، تامین آب شرب مردم است. ضمن اینکه مصوبات خوبی در سفر اخیر رییس جمهور به تامین آب استان اختصاص یافت که بخشی از تخصیص آن اخیرا ابلاغ شده است.

هاشمی در پاسخ به پسشی در ارتباط با دعوت از وزیر نیرو به استان گفت: قرار بود که وزیر نیرو به استان سفر کند اما با توجه به تحولات و تغییرات مدیریتی ‌این سفر به زمان مناسب‌تری موکول شده است.

وی همچنین به سفرهای خود به شهرستان های استان پرداخت و اظهار کرد: تاکنون ۱۵ سفر رسمی به شهرستان های استان داشتیم که این سفرها ۱۹۱ مصوبه به همراه داشته است و ۶۲درصد از مصوبات اجرایی و مابقی نیز در شرف انجام هستند.

استاندار سمنان از دریافت ۴۷۰ نامه مردمی در این سفرها خبر داد و تصریح کرد: تلاش ما بر این است که پاسخ همه نامه‌ها داده شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری