امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

با اجرای طرح جدید تعرفه‌گذاری تغییری در پرداختی ۷۵درصد مشترکین استان ایجاد نمی‌شود

کد خبر: 6182
زمان انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷ بعد از ظهر -
34 بازدید

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان؛

با اجرای طرح جدید تعرفه‌گذاری تغییری در پرداختی ۷۵درصد مشترکین استان ایجاد نمی‌شود

 

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح و بهره‌برداری از ۵۸ پروژه برق‌رسانی این استان در دهه‌فجر امسال خبر داد.

 

سید محمد حسینی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با اعلام این خبر اظهار کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها اعتباری افزون بر ۵۰۳ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال هزینه شده است.

 

این مدیر مسوول خاطرنشان کرد: شهرستان های هشگانه استان از این پروژه ها که به میمنت چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب به بهره بهره برداری می رسند، بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: ۱۷ پروژه توسعه و تجهیز شبکه‌های توزیع با اعتباری بیش از ۱۷ میلیارد تومان، هوشمندسازی و کنترل از راه دور، نصب تجهیزات و تاسیسات الکتریکی شبکه توزیع ،طرح‌هایی تبدیل فشار ضعیف به کابل خودنگهدار و…از جمله این پروژه‌ها هستند.
سرپرست شرکت توزیع برق استان همچنین خاطرنشان کرد: ۱۷پروژه توسعه و احداث شبکه‌های توزیع برق با اعتبار ۱۷۴ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال، چهار پروژه هوشمندسازی شبکه و تجهیزات الکتریکی با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۵۳۹ میلیون ریال، ۱۴ پروژه اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های توزیع برق با اعتبار ۱۶۵ میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال، ۱۱ پروژه تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار با مبلغ ۶۲ میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال و ۱۲ پروژه نصب تجهیزات و تاسیسات الکتریکی شبکه توزیع برق با اعتبار ۷۲ میلیارد و ۹۷۸ میلیون ریال به عنوان پروژه‌های قابل افتتاح این شرکت به شمار می‌روند.

وی افزود: از مجموع این ۵۸ پروژه در حوزه صنعت توزیع برق استان، ۱۶ پروژه عمرانی برق رسانی روستایی است که هزینه ای معادل ۱۴۶ میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال صرف آن شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح موسوم به بهارستان در شرکت توزیع برق اضافه کرد: قرار است که در قالب این طرح طی پنج سال، شبکه‌های توزیع برق در مناطق روستایی اصلاح و بهینه‌سازی شوند.

سرپرست شرکت توزیع برق استان از پیشنهاد ۱۰۰روستای استان برای اجرای این طرح با اعتباری ۱۸ میلیارد تومانی خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این پروژه در استان تاکنون بیش از ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی از تلاش توزیع برق استان برای جذب حداکثری اعتبارات در این طرح خبر داد و گفت: همکاران ما در توزیع برق در تلاشند تا ضمن اجرای این طرح در ۱۰۰روستای هدفگذاری شده، اعتبارات احتمالی جذب نشده دیگر استان‌ها را نیز در صورت امکان جذب و این طرح در روستاهای بیشتری در سال‌جاری عملیاتی شود.

حسینی نژاد از توزیع ۵۰۰ پنل خورشیدی بین خانواده‌های عشایری استان خبر داد و افزود: ۳۰۰ پنل خورشیدی دیگر نیز تهیه شده و به زودی بین عشایر استان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت تا ۹۰درصد هزینه‌های این پنل‌ها را تامین می‌کند ادامه داد: عشایر تنها با پرداخت ۱۰درصد هزینه‌ها می‌توانند از این پنل‌های خورشیدی بهره‌مند شوند.

سرپرست شرکت توزیع برق استان با اشاره به اجرای طرح جدید تعرفه‌گذاری در حوزه برق تصریح کرد: با اجرای این طرح، هیچ تغییری در پرداختی آن دسته از خانوارها که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، ایجاد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۵درصد از مشترکین استان الگوی مصرف را رعایت می‌کنند گفت: هدف از اجرایی شدن این طرح اصلاح الگوی مصرف و تغییر رفتار مشترکین پرمصرف است.

حسینی نژاد با اذعان به اینکه متاسفانه ما ایرانی‌ها چهار برابر دنیا مصرف انرژی داریم افزود: شرکت توزیع در قالب طرح های مختلف به دنبال مدیریت مصرف و بهینه‌سازی مصرف انرژی است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری