امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

«لبخند جهان» اثر بانوی نقاش گرمساری در جشنواره بین‌المللی ژاپن اول شد

کد خبر: 6252
زمان انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶ بعد از ظهر -
41 بازدید

افتخار آفرینی بانوی هنرمند گرمساری؛

«لبخند جهان» اثر بانوی نقاش گرمساری در جشنواره بین‌المللی ژاپن اول شد

 

نقاشی «لبخند جهان» اثر «مرضیه هوشمند» بانوی هنرمند اهل گرمسار استان سمنان موفق به کسب مقام نخست جشنواره بین‌المللی ژاپن شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، جشنواره جهانی ۲۰۲۱ هنرمندان توان خواه (paralymart) ژاپن با حضور هنرمندانی از ۴۰ کشور و از جمله ایران با موضوع «لبخند» و اهداء جایزه مقام اول و بزرگ جشنواره به هنرمند توان خواه ایرانی، با مشارکت رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن به عنوان حامی جشنواره در مراسمی در توکیو با رعایت پروتکل های بهداشتی و محدود برگزار شد.
در این مراسم که حسین دیوسالار رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، نماینده مجلس ژاپن، کنجی فوکودا شهردار شهر ناکاما در استان فوکوئوکا، جمعی از هنرمندان و نمایندگان کشورهای شرکت کننده، موسسات و حامیان مالی، و تعدادی از هنرمندان برگزیده از ژاپن، حضور داشتند، با اعلام برگزیدگان بخش های مختلف، هوشمند از شهرستان گرمسار ایران با اثر «لبخند جهان» (world’s smile) به عنوان نفر اول، جایزه نقدی این دوره را به دست آورد و مورد تجلیل قرار گرفت.
در این جشنواره همچنین مرضیه باقری چیزه از قزوین و علی بهرامی از شهرستان هشتگرد دو توان خواه هنرمند دیگر ایرانی نیز به ترتیب برنده جایزه پارالیم آرت و هیات داوران شدند و به این ترتیب در این دوره، هنرمندان توان خواه ایران در بخش های مختلف درخشیدند.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری