امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

رشد انفجاری موارد مثبت سرپایی مبتلا به امیکرون در سمنان

کد خبر: 6313
زمان انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷ بعد از ظهر -
48 بازدید

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان؛

رشد انفجاری موارد مثبت سرپایی مبتلا به امیکرون در سمنان

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان  از افزایش چند برابری مبتلایان به امیکرون در این استان به روند انفجاری ابتلا تعبیر کرد.

 

دکتر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگاران از افزایش قابل توجه مبتلایان و بستری‌ها در این استان خبر داد و اظهار کرد: میزان تست‌های مثبت سرپایی این هفته در استان سمنان در مقایسه با هفته پیش از آن ۴.۵ تا ۵ برابر شده است.

 

این پزشک متخصص اضافه کرد: در این هفته بیش از ۵۰۰۰ مورد تست مثبت در مناطق تحت پوشش علوم پزشکی استان داشتیم که مقایسه این رقم با شمار مبتلایان هفته قبل به روشنی گویای روند انفجاری سویه امیکرون است.

وی با اشاره به میزان بالای مراجعان به بیمارستان‌ها از آن دسته از افراد دارای علائم سرماخوردگی و کروناویروس خواست: در صورت داشتن علائم خفیف سرماخوردگی در منزل بمانند و به هیچ عنوان بیرون نیایند.

این پزشک توصیه کرد: این افراد دارای علائم خفیف در منزل مانده و با خوردن مایعات، استامینوفون، آب‌میوه، سوپ و..خود را درمان کنند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه بیماران در چه شرایطی به بیمارستان مراجعه کنند اظهار کرد: بیماران در صورت داشتن سرفه و تنگی نفس و یا علائم شدیدتر حتما در اسرع‌وقت به بیمارستان مراجعه و تحت درمان قرار گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: تجمع افراد مبتلا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با توجه به افزایش مبتلایان می‌تواند به انتقال ویروس کمک کند لذا بیمارانی که علائم خفیف دارند بهتر است که در منزل بمانند.

دکتر کسائیان با اشاره به لزوم تکمیل واکسیناسیون گفت: آماری که در خصوص واکسیناسیون ۹۵درصدی در استان اعلام شده مربوط به افراد بالای ۱۲ سال است. ضمن اینکه واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها نیز به تازگی آغاز و هم‌اکنون در مراکز واکسیناسیون استان در حال انجام است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص فروکش احتمالی موج ششم گفت: با توجه به رفتار سویه امیکرون در دیگر کشورها به نظر می‌رسد دو هفته دیگر پیک بستری‌ها باشد.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری