امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

بهره برداری از سه مدرسه در استان‌ سمنان در دهه فجر

کد خبر: 6325
زمان انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵ بعد از ظهر -
15 بازدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان‌ سمنان؛

بهره برداری از سه مدرسه در استان‌ سمنان در دهه فجر

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان‌ سمنان گفت: آموزشگاه روستای غیاث آباد گرمسار، مدرسه برکت شاهرود و آموزشگاه شهرک پیامبر اکرم(ص) سمنان همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری رسید.

 

محمد دستورانی روز دوشنبه به رسانه ها بیان کرد: با افتتاح این سه آموزشگاه ۳۶ کلاس درس به فضای آموزش و پرورش استان سمنان اضافه شد.

 

وی اضافه کرد: آموزشگاه ۱۸ کلاسه شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرک پیامبر اکرم (ص) شهر سمنان، شامل ۱۸ باب کلاس، اتاق مدیریت، نمازخانه، محل استراحت معلمان، آزمایشگاه، موتورخانه، آبدارخانه، اتاق بهداشت،کتابخانه، کارگاه هنر و خلاقیت، سرویس بهداشتی، آسانسور، سالن چندمنظوره، سمعی و بصری، سرایداری، وضوخانه، اتاق برق، اتاق مشاور و پرورشی، انبار، بوفه، اتاق چاپ و تکثیر و انجمن علمی است.

دستورانی ادامه داد: احداث این آموزشگاه از سال ۹۶ آغاز شده بود و در مساحت پنج هزار و ۶۲۰ مترمربع  با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال  تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: مدرسه ۱۲ کلاسه برکت به نام سردار دلها، شهید سلیمانی در شهرک فدک شهر شاهرود با زیربنای  یک هزار و ۶۹۳ مترمربع و سازه بتنی برای استفاده دانش آموزان دوره ابتدایی به بهره برداری رسید. آغاز عملیات ساخت این آموزشگاه از سال ۱۳۹۸ با تامین ۶۷ میلیاردریال اعتبارات استانی و ۵ میلیاردریال اعتبارات راه و شهرسازی و ۶ میلیارد ریال انجام شد.

دستورانی خاطرنشان کرد: آموزشگاه ۶ کلاسه مشارکتی به نام شهید حسین نیکی ملکی در روستای غیاث آباد شهرستان گرمسار نیز در زمینی به مساحت ۲هزار و ۴۰۰ مترمربع شامل ۶ باب کلاس، اتاق مدیریت، نمازخانه، اتاق اداری، کارگاه و سرویس بهداشتی ساخته شده است.

وی افزود: ساخت این آموزشگاه با ۲۶ میلیارد ریال اعتبارات استانی و ۶ میلیارد ریال اعتبارات بنیاد برکت انجام شد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری